Прес-служба Львівської міськради

Львівська бізнес-школа Українського католицького університету (LvBS) провела безкоштовну навчальну програму «Ведення власної справи» для українських військовослужбовців (ветеранів АТО та членів їхніх сімей) спрямовану на те, аби допомогти їм заснувати та успішно реалізувати власний бізнес.

З жовтня до середини грудня щотижня 30 учасників програми пройшли тематичні модулі, аби отримати знання та інструменти для реалізації своїх бізнес-ідей. Програму реалізовано у межах проекту «Україна – Норвегія: Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії, а організацією і проведення цього проекту в Україні займається Міжнародний соціальний фонд адаптації.

Під час навчання учасники разом з викладачами Львівської бізнес-школи УКУ розглянули такі теми: «Менеджмент організацій», «Бізнес-моделювання», «Маркетинг», «Ділове адміністрування», «Фінансовий менеджмент», «Управління персоналом», «Юридичні аспекти ведення бізнесу», «Робота з банками». Навчання у Школі обов’язково включає практичну складову під час кожного модулю, аби не лише дати знання, але й навчити їх застосовувати на практиці, у реальних ситуаціях.

Керівник відділу програм управлінського розвитку LvBS Ольга Доля розповідає, чому такі проекти важливі як для кожного окремого учасника, так і для цілої країни. «Перш за все, ми зібрали цих людей, аби вони змогли поговорити та подумати над новими перспективами у їхньому житті. Адже для багатьох з них через війну звичне життя зупинилось на певному етапі, і зараз прийшов момент, аби подумати, куди рухатись далі. Дуже сподіваємося, що навчання стало новою точкою відліку, точкою, з якої вони побачили нові перспективи. Ми надали учасникам чіткі інструменти, які допоможуть або стати конкурентоспроможнішими на ринку праці, або відкрити власну справу. Також працювали над збільшенням мотивації, навчили слухати колег, працювати один з одним як команда. Багато учасників прийшли на програму з неприхованим скептицизмом, і за ці три місяці ми побачили, як вони відійшли від думки, що всюди тотальна «зрада», до планування своїх майбутніх персональних перемог», – зазначає вона.

Учасники програми також діляться враженнями. «Основним викликом було мислити інакше. Навчання виявилось дуже корисним, а саме перебування в середовищі людей, котрі мріють започаткувати власну справу, – дуже надихаючим. Я отримав інструментарій, який допоможе грамотно організувати свій бізнес. Виявилось, спосіб мого мислення не є бізнесовий, і саме це є одним із найбільших відкриттів. Викристалізувались свої ідеї і як на них створити бізнес. Що було важливим: обмін думками, робота в командах. Все що говорили одногрупники та їх досвід – це безцінно», – каже Роман Кривдик.

«Завдяки новим знайомствам на програмі я отримав нові ідеї, потенційну співпрацю та зв’язки, корисні в майбутньому, занурився в практичні приклади та теми, важливі у бізнесі. Перші модулі були складними, оскільки треба було проробляти чужий бізнес (робота над кейсом соціальної пекарні «Горіховий дім») і вникати в нього. Але цим вони були дуже корисні. У мене чудові одногрупники, з деякими я буду підтримувати зв’язок і після навчання. Можливо навіть будуть спільні бізнес-проекти», – розповідає учасник Олег Воробйов.

Цього тижня учасники завершили навчання та відзначили символічний випускний та отримали сертифікати про участь у програмі.