Господарський суд Львівської області продовжив розгляд справи за позовом ТзОВ «Львівкнига» до НАК «Надра України «Західукргеологія» щодо внесення змін до договору про оренду приміщень.Нагадаємо, що ці приміщення наразі «Львівкнига» винаймає у «Західукргеології» та здає їх у суборенду магазинам одягу та електроніки, пише Гал-інфо.
Під час засідання спершу виступив представник "Львівкниги", який повідомив, що через канцелярію подав клопотання про припинення провадження у справі. Представники відповідача не заперечили проти наміру «Львівкниги» про відмову від позиву.
Суддя прийняла заяву і припинила провадження у справі щодо внесення змін до договору оренди між «Львівкнигою» та НАК «Надра України «Західукргеологія».
На 10 травня призначено розгляд справи «Надра України «Західукргеологія» до "Львівкниги" про виселення та повернення приміщень.
Як писала агенція Дивись.інфо, строк дії договору оренди між «Львівкнигою» та ДП НАК «Надра України» «Західукргеологія» сплив 4 квітня. Утім підприємець та суборендарі продовжують займати площу у 700 кв.м, де розташовуються магазини елітного одягу, яким товариство здало територію у суборенду та «Будинок книги».
Володимир Батьков, начальник юридичного відділу ДП НАК «Надра України» Західукргеологія», каже, що за місяць до закінчення дії договору підприємство відправило листи про заперечення щодо продовження дії договори оренди «Львівкнизі». Коли закінчився договір, наступного дня, 5 квітня, їм ці листи направили повторно.
«За законом, орендар, тобто «Львівкнига», зобов’язана повернути майно протягом п’яти днів після закінчення договору. У нашому випадку — 10 квітня, — каже Володимир Батьков. — У цей день ми створили комісію, мета діяльності якої — вжити вичерпних заходів із метою повернення майна. 10 квітня, кур’єром за один день, ми скерували листа на «Львівкнигу», де зазначили, що, у зв’язку з тим, що у добровільному порядку вони майно не повернули, 11 квітня ми з комісією прийдемо для приймання цього майна».
Утім, як зазначає начальник юридичного відділу, у зазначений час і місце представники «Львівкниги» не з’явилися. Тому комісія склала відповідний акт і разом із супровідним листом і заявою про злочин скерували це все у правоохоронні органи.
«Додатково ще ми склали і направили листи суборендарям про те, що договір оренди закінчився, треба з’їжджати. Але ніхто не відреагував на це», — наголошує Володимир Батьков.
У будинку на Міцкевича, 8 — на першому поверсі — «Львівкнига» сьогодні займає 743,4 кв.м. Натомість орендатор, який користується приміщеннями на пільгових умовах, під «Будинок книги» лишив менше 10 відсотків площі — близько 60 кв.м., решту — здано в суборенду комерційним структурам під магазини елітного одягу, взуття та електротехніки. За словами представників «Західукргеологія», якщо б приміщення здавали в оренду на комерційній основі, державне підприємство щомісяця отримувало б від «Львівкниги» 700-800 тисяч гривень. Наразі ж отримує в 10 разів менше.
У січні 2016 року «Західукргеологія» спробували виправити ситуацію і розірвати договір, однак спроба не вдалася.