День

syrijaУ Києві біля посольства Російської Федерації пройшла акція протесту проти злочинів Росії у Сирії. Морально підтримати мирних мешканців Алеппо вирішили й львів'яни.

Захід відбувся 15 грудня у центральній частині міста, неподалік міської ради, коли вже смеркалося, аби перехожі чітко побачили на стіні будинку відео знищеного міста Алеппо та його мешканців, які благали про порятунок.

Активісти, а їх прийшло близько тридцяти осіб, тримали плакати «Кавказ, Придністров'я, Україна, Сирія… Хто наступний?», «Stop russian terror», «Save Aleppo», «Save the rest of Syrian children», «Stop AgRussian»…

dsc_8039.jpg

«Ми не маємо права бути байдужими до сирійської трагедії, яка підтримуються тим самим російським агресором, через якого загинули тисячі вояків АТО та цивільних українців; у тюрми потрапили десятки політичних в'язнів; мільйони людей були змушені покинути усе та отримати статус переселенця. Байдужість породжує байдужість, сила – лише у єдності та підтримці. Російський терор не знає кордонів, мов, релігій, політичних вподобань, бо терор – це терор. І ми повинні будь-яким чином, в тому числі інформаційно, боротися з ним», – анонсували акцію у соцмережах напередодні її організатори і наголошували, що головна мета заходу – показати свою активну громадянську позицію та привернути увагу до нечуваної жорстокості, яка йде світом.

«Ми майже три роки тому зіткнулися з агресією Росії тут, в Україні, на Донбасі, в анексованому Криму… Маємо велике число політичних в’язнів на непідконтрольній Україні території у Луганській та Донецькій областях, – зазначив один із організаторів акції на підтримку сирійців, заступник директора ГО «Крим SOS» Юрій Шивала. – Ми не хочемо, аби світ був байдужим до наших проблем. Водночас, маємо показати, що українці не є байдужими до проблем світу – ми не годні мовчки дивитися на те, що зараз відбувається у Сирії, коли винищують мирне населення».

«Я не вдома через агресію в Криму Російської Федерації, – сказав переселенець із Криму та громадський діяч Енвер Бекіров. – Сьогодні ми вийшли на акцію, щоби передати меседж сирійському народу: ми бачимо, ми чуємо, ми відчуваємо. Тобто хочемо показати, що вони – не самотні у своєму горі».

dsc_8050.jpg

Організатори акції свідомі того, що не можуть своїм невеликим протестним заходом зупинити терор.

«Мене питають - а що це дасть? – зазначив на сторінці заходу у Фейсбук один із її учасників Максим Гонтарь. –  Це дасть багато: 1) інфопривід для масмедіа і соцмереж - про це говоритимуть, і поки про це говоритимуть - пам'ятатимуть і підтримуватимуть в тому числі матеріально 2) можливість зацікавленим зібратися IRL, перезнайомитися і зорганізуватися для подальших скоординованих дій 3) просто зробити щось більше ніж лайк-поширення-грошовий переказ. Відчуття що ви хоч щось зробили - невже не розумієте, за ці три роки, про що я? :( Львів, не мовчи!!! #SaveAleppo».