1453461007 6826 sud sudya femida tutbyЗавдяки активній позиції прокуратури 10.05.2017 Львівським апеляційним господарським судом задоволено апеляційну скаргу прокуратури області, скасовано рішення суду першої інстанції, а орендоване майно повернуто школі.

Так, в квітні 2016 року Львівською місцевою прокуратурою №1 виявлено факт використання частини приміщення однієї із шкіл міста Львова, в якій навчається 860 дітей, в цілях, не пов’язаних з навчальним процесом, тобто всупереч вимог ст.63 Закону України «Про освіту».

Прокуратурою з’ясовано, що у 2014 році Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради укладено договір про передачу юридичній особі 250 кв м напівпідвального приміщення школи вартістю 609 тис грн під офіс для проведення науково-практичної роботи.

При цьому, основними видами діяльності цього суб’єкта господарювання були медична практика, торгівля фармацевтичними товарами, дослідження та експериментальні розробки у сфері біотехнологій, а не освітня діяльність.

Відтак, керівник Львівської місцевої прокуратури №1 звернувся в Господарський суд Львівської області з позовною заявою про визнання недійсним вказаного договору оренди та повернення майна школи для його подальшого використання за призначенням.

Вказану позицію прокуратури підтримано лише в суді апеляційної інстанції та скасовано, прийняте в лютому 2017 року рішення суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову прокуратури.

В аналогічній справі Вищий господарський суд України, розглянувши в квітні 2017 року касаційну скаргу прокуратури області, скасував незаконні рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі за позовом керівника Городоцької місцевої прокуратури про визнання недійсним договору оренди та повернення школі 40 кв м приміщення колишньої їдальні вартістю 50 тис грн. А справу направив на новий розгляд до суду першої інстанції.

Зазначимо, що на розгляді судів перебувають ще 3 позови прокурорів про визнання недійсними договорів оренди 700 кв м приміщень навчальних закладів області на суму 800 тис грн, участь у яких забезпечується прокуратурою області.