Завтра, 23 травня, о 10:00 на Личаківському кладовищі вшановуватимуть пам’ять Бориса Возницького, багаторічного директора Львівської галереї мистецтв, Героя України. Про це повідомила донька Бориса Возницького Лариса Возницька-Разінкова.
«23 травня, виповнюється п’ять років, як не стало Бориса Возницького. 50 років, працюючи у музеї Він врятував тисячі творів, що стали національним надбанням нашої Держави. Відкрив сімнадцять відділів галереї, рятуючи при цьому пам’ятки архітектури такі, як Олеський, Золочівський, Підгорецький замки, Каплицю Боїмів, Найдавніший храм у Львові Івана Хрестителя, музей «Русалку Дністрову» та відбудували у с. Підлися садибу Маркіяна Шашкевича, П’ятничанську вежу, музей гетьмана Івана Виговського у с. Руда, музей Іоана Георга Пінзеля Добився, щоб Палац Потоцьких передали Львівській галереї мистецтв де з працівниками створив експозицію європейського мистецтва 14-18 ст., а на Стефаника, 3 збагатив експозицію 19-21ст. Відкрив зали збірки Ярослави Музики. Створив музей давньої української книги. Музею, який у 60-тому році у Львові був одним із скромніших , мав лише другу категорію зі збіркою в 11 тис. експонатів, поповнив до 60-ти тисяч і добився для музею статусу Національний. Тепер це Львівська національна галерея мистецтв, а з 2013 року, стала імені Бориса Возницького. Ним, звичайно з допомогою колективу, врятовані скульптури Пінзеля, античні скульптури зі Старого Роздолу, тільки дві тисячі дерев’яної поліхромованої золоченої скульптури, портрет та сакральний живопис 15-18ст. Нагробки - створив унікальну експозицію, якої не має Україна. Зібрав та створив експозицію ( завершили працівники Золочівського замку) архітектурних фрагментів старого Львова – Лапідарій……. Ще багато можна перерахувати тих справ, які під керівництвом і безпосередньо були зроблені Борисом Возницьким. Він рахував себе самою щасливою людиною, тому, що робив улюблене та дуже потрібне для людей діло», - написала на своїй сторінці у Фейсбук Лариса Возницька-Разінкова.
Донька Бориса Возницького також додала: «Завтра, 23 травня, о 10:00 на Личаківському кладовищі будемо згадувати Його, як того, який був і залишається живою легендою музейництва. Запрошую всіх, хто пам’ятає Бориса Возницького».