Калинець«Я не підтримую рішення міської ради створити робочу групу для подальших дискусій довкола необхідності зняття Монументу «слави». Бо є закон, який дозволяє зняти цей монумент відразу, без усяких комісій, нарад і порад. Але я не маю такої влади. Я тільки звернувся із відповідною заявою, в якій виклав свою думку», - так прокоментував Форпосту рішення Львівської міської ради створити робочу групу для вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вулиці Стрийській Ігор Калинець, письменник, лауреат Шевченківської премії, почесний громадянин міста Львова.

За словами Ігоря Калинця, його звернення було не єдиним. «Очевидно, голова міста звернув увагу на мою заяву тому, що я є почесний громадянин міста. Але така увага до мене для мене не є відповіддю  з боку міської ради. Міська рада мала би виконати закон», - зазначив Ігор Калинець.

Ігор Калинець додав, що більше нікуди звертатися з приводу демонтажу пам’ятника не буде. «Я свою думку висловив. Думаю, що люди мудрі, і якщо почують, що цей пам’ятник залишається, то придумають, що далі робити. Якби я був молодший, і я би міг придумати, як його допомогти зняти. Але я вже у те не втручаюся. Нехай вони роблять ту комісію і дискутують, треба чи не треба той Монумент Слави. А після рішення комісії у випадку негативної відповіді громадськість зробить свою справу. Я в тому не сумніваюся», - сказав Ігор Калинець.

18624700 1956299334648562 750897489 n

Нагадаємо, раніше Почесний громадянин міста Львова, письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасник національного та правозахисного руху, політв’язень радянських таборів Ігор Калинець звернувся до міського голови Львова із листом, у якому пояснив, чому Монумент Слави на вулиці Стрийській повинен бути демонтований. У відповідь за це звернення Андрій Садовий підписав розпорядження «Про утворення робочої групи для розгляду пропозицій та вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській».

Тоді ж міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував своє рішення так: «Розмови про демонтаж пам’ятника тривають уже дуже давно. На мою думку, треба приймати рішення виключно після мудрих рекомендацій. Український католицький університет, історичний факультет Львівського національного університет імені Івана Франка, Інститут архітектури «Львівської політехніки», Центр міської історії, інститут В`ятровича, депутати міської ради, голова комісії – Андрій Москаленко. Потрібно, щоб ця комісія вислухала полярні думки. Звичайно, варто врахувати й думку Академії сухопутних військ. Щоб всі разом прийшли до одного рішення як рухатися далі, тому що питання надзвичайно серйозне.

Сьогодні там є чіткий надпис: «Борцям з фашизмом» і якщо там є якісь символи тоталітаризму, то потрібно подумати, що з цими символами робити, адже вони мали б бути зняті та перенесені у Музей терору, який ми скоро відкриємо. Тому за круглим столом громада міста Львова має прийняти виважене рішення».

Фото: Журнал «Листи до приятелів»