MyCollages 15 e161553793465119 березня 2021 року, у Солонці біля Львова освятять храм на честь св. Бенедикта та затворницький монастир Сестер Бенедиктинок на честь св. Йосифа, передає Духовна велич Львова.

Початок об 11:30. Очолить урочистість Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.

Як розповіла с. Клара, абатиса монастиря Сестер Бенедиктинок у Житомирі, на Львівщину делегують сестер для створення нової спільноти:

Ми віддамо частинку себе, якусь клітинку,щоб створити нову спільноту. Якщо з часом на Львівщині буде достатньо сестер у вічних обітах, то, маю надію, що колись у майбутньому, тут постане і абатство. 19 березня відбудеться освячення храму на честь св. Бенедикта та монастир на честь св. Йосифа. Нашими капеланами будуть Отці Бенедиктинці і вони візьмуть під свою опіку храм св. Бенедикта”.

Водночас, с. Клара наголосила, що монастир є закритий у тому, що сестри не виходять назовні і звісно є простори у монастирі, які цілком закриті для відвідувачів, але Бенедиктинки відкриті до співпраці з мирянами. На початку проживатимуть у монастирі 3 сестри.

Однією з харизм Сестер Бенедиктинок є гостинність. Ми приймаємо кожного, хто приходить до нас як Христа. Саме тому,збудований такий великий храм, відкритий для кожного, де ми будемо разом молитися Літургію Годин українською мовою. Це також одна з наших харизм. Літургія Годин – це діло Бога, у яке ми входимо, нам Господь дозволяє увійти у це діло спасіння, яке творить разом з нами. Так, огортаємо молитвою всю Церкву. Ми не молимося у наших намірах, але за всю Церкву. З великою радістю ми приймемо кожного. Літургія Годин складена із Святого Письма, Псалмів, які допомагають зрозуміти дію Бога, щодо нашого Спасіння”.

Сестри-бенедиктинки прибудуть до Львова на запрошення Митрополита Мечислава Мокшицького. До війни у Львові діяли монастирі кармеліток та бенедиктинок, але, на жаль, комуністична влада припинила їхнє існування.

Нагадаємо, раніше Форпост писав, що в одному з інтерв'ю Митрополит Мечислав Мокшицький заявив, що українська влада незаконно передала греко-католикам у Львові 23 римсько-католицькі храми, ще кілька храмів – православним і протестантам.

В інтерв'ю польському тижневику “Niedziela” (21/2017) Львівський архієпископ-митрополит Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький зауважив, що на українському народі лежить гріх “геноциду поляків” і допоки він (народ) не очиститься від цього гріха — не визнає свою провину перед польським народом, доти у нього не буде благословення і не настане мир.1 Владика, зв'язуючи воєдино “гріх геноциду” і війну на Донбасі, у такий спосіб прагне доводити, що ця війна є наслідком невизнаної українцями провини перед поляками за Волинську трагедію 1943 р. (чи, як її називають у Польщі, Волинську різню), а тому її (війну) слід розглядати передусім метафізично — як Боже знання, як покарання всього українського народу за цю провину, передає risu.ua.

Заувага Мокшицького про український гріх “геноциду поляків” надто подібна до тієї, яку висловив дещо раніше про український народ предстоятель УПЦ МП — владика Онуфрій. Останній наголосив, що українці, як “катюга по заслузi”, Голодомором 1932-1933 рр. “отримали те, що заслужили” і що він, мовляв, був покаранням українського народу за якусь його “гординю”.6 Утім і в заяві Онуфрія, і в заяві Мокшицького ходить про одне й те ж само — про українців як “пропащих грішників”, виною яких виступає чи не саме їх існування на цьому світі.

Свої думки щодо вище згаданого інтерв'ю висловив отець Юстин Бойко.

В свою чергу львівська інтелігенція у відкритому листі звернулася до польського митрополита.