Соціологічна служба Центру Разумкова на круглому столі в Києві представила нове дослідження релігійної ситуації в Україні, яке було проведено з 3 по 9 березня 2017 р.
Згідно з новим соціологічним опитуванням, в Україні зменшилась частка віруючих людей, у порівнянні з 2014 та 2016 рр. Показник опустився до 67% (у 2014 був 76% і 70% у 2016), зрівнявшись з довоєнним рівнем 2013 року.
Традиційно високу релігійність декларують жителі Заходу України, там таких понад 91%. А от мешканці півдня України демонструють найменшу релігійну самоідентифікацію, там віруючих лише 42,7% – це абсолютний мінімум за всі роки досліджень Центру Разумкова релігійної ситуації в Україні, пише РІСУ.
Варто зазначити, що при цьому не зростає рівень атеїзму, просто великому прошарку населення релігійні питання або не є цікавими, або ж вони не визначили свого ставлення до них. Так, знову ж таки на півдні України кожен п’ятий вагається між вірою та невір’ям.
Понад 2/3 опитаних вважають себе православними, ще майже 8% греко-католиків, по 1% римо-католиків, протестантів та юдеїв. Не відносить себе до жодної релігії понад 12,6%, а кожен тринадцятий вважає себе просто християнином.
Майже не змінилася кількість віруючих, які приймають активну участь у релігійному житті. Так, кожен п’ятий українець ходить до церкви щотижня. Хоча ця частка і відмінна по регіонах: на Сході 8% проти 40% на Заході. Також кожен п’ятий на Заході і лише 3% на Сході і Півдні України постійно матеріально підтримують церкву.
Загальна кількість респондентів – 2016 опитаних українців. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Дослідження не проводилося в анексованій АР Крим, та окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей.