У львівському Центрі міської історії Центральної та Східної Європи, 31 травня, презентували «Уявну мапу літературного Львова ±1939 року». Авторами ідеї проекту є літературознавці Віктор Мартинюк та Данило Ільницький.
Мапа створена на основі спогадів письменників, які жили в період радянської окупації та текстів, які вони писали. Уся інформація складається з пов’язаних між собою цитат, з яких ми можемо дізнатись про що і про кого говорили митці того часу та як змінювались їхні погляди у період окупації, передає Zaxid.net.
«Ми не охопили усіх спогадів, але взяли найхарактерніші - у конструкції змусили спілкуватись людей, які писали про однакові події з різних сторін», - розповідає співавтор проекту Данило Ільницький.
Особливість проекту «Уявної мапи літературного Львова ±1939 року» криється, зокрема, у її назві: у проекті йдеться не лише про події 1939 року, а й у роки, що передували початку війни - та про те, як вони вплинули на творчість і світогляд культурних діячів.
«Ми спробували вказати на те, що певний стан речей існував до 1939 року і був радикально змінений, а те, що відбувалось після нього, мало своє продовження»,- пояснює Данило Ільницький.
У створенні мапи взяли участь представники різних професії: літературознавці, дизайнери, програмісти. Крім постатей, мапа охоплює різні інституції, які існували в той час. Натиснувши на будь-яку з них, можна дізнатись про те, що відбувалось поряд з нею в охоплюваний період.
На думку авторів мапи, вона може стати в нагоді багатьом студентам гуманітарних спеціальностей. Знайти її можна насайтіЦентру міської історії Центрально-Східної Європи.