444444444463У понеділок, 8 листопада, Служба безпеки України розпочала обшуки в оселі черкаської антивакцинаторки, прихильниці руху Остапа Стахіва, Олени Фаїст. Про це повідомив Остап Стахів на своїй сторінці у Фейсбук.

На одному з антивакцинаторіських мітингів у Києві Олена Фаіст відкрито заявила, що отримує фінансування від “братів-слов’ян” з Москви на свої акції проти вакцинації.

Що цікаво, раніше Олена Фаїст писала, що є противницею Анатолія Шарія, а вчора до неї прийшли з обшуками.photo 2021 11 08 18 56 53photo 2021 11 08 18 56 54

Напередодні, один із лідерів українських антивакцинаторів, блогер зі Львова Остап Стахів зі своїми прихильниками увірвався до Єзупільського ліцею на Прикарпатті та зірвав навчальний процес, пише Курс.

Стахів зі спільниками увірвалися у ліцей без масок і вимагали поновити на посаді вчительку початкових класів Галину Бусько, яка відмовилася вакцинуватися від COVID-19 і наказом директора була відсторонена від роботи.

«Я написала, що я не згідна вакцинуватися. Бо вакцинуватись чи не вакцинуватися – це моя воля. Які я вважала за потрібне прививки, я зробила. Це є медичне дослідження, і я не хочу робити на собі експеримент», – заявила Бусько.

Коли до ліцею приїхали поліцейські, провокатори вимагали у них поновити Бусько на роботі. Відтак погрожували правоохоронцям «народним затриманням» та вимагали припинити відеозйомку. Хоча при цьому самі вели пряму трансляцію у соцмрежах.

Сам Стахів назвав вакцинацію «евтаназією та клеймом звіра» і вкотре закликав її саботувати.

У зверненні депутата ЛМР Ігора Шолтиса зазначається, що завдяки діяльності певних громадських діячів, яка спрямована на поширення неправдивої інформації щодо Covid-19 та вакцинації, загинули тисячі  громадян України.

"На території Львівської області суб'єктом жорстких правопорушень, що частина з яких згадана вище є Стахів Остап Васильович, який продукує та завідомо поширює неправдиву інформацію щодо Covid-19 та вакцинації", - йдеться у зверненні.253156712 636449420850616 7553893585505003767 n

Остап Стахів став відомим завдяки антиковідній риториці. Під час карантину Стахів з прибічниками неодноразово влаштовував провокації у лікарнях, в тому числі й в Івано-Франківську. Твердження Стахіва неодноразово спростовували фактчекери. Багато його дописів у фейсбуці промарковані як такі, що містять недостовірну чи маніпулятивну інформацію.