На будівництво таких великих об'єктів у бюджеті міста немає грошей. Все «зависло» на проєктно-кошторисній документації.
Майже 1 мільярд гривень потрібно для будівництва Палацу спорту на Сихові. Таких зайвих грошей в бюджеті міста нема і найближчий часом не буде. Про це в програмі «Інтерв'ю на «Першому Західному» розповіла голова комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради Наталія Шелестак.
«Починати проєкт, який ми невідомо за які гроші завершимо, або коли ми його завершимо, я вважаю – недоцільно», – заявляє депутатка.
Тим більше, що на зміни проєктно-кошторисної документації (ПКД) по палацу вже витратили 12 мільйонів гривень. За словами депутатки, це «золоте дно» виконавчих структур – постійно змінювати ПКД і вимагати гроші. «Вдумайтесь, яка це цифра – 12 мільйонів ми вже витратили, а Палац ще навіть не почали будувати», – наголошує депутатка. За її словами, більшість депутатів вважають це «викиданням» коштів, тому обмежили нові зміни ПКД.
Так само з крематорієм. За її словами, в місті створюють ілюзію, ніби щось робиться. «От у нас є ілюзія, що ми будуємо сміттєпереробний завод. В нас є ілюзія, що ми будемо будувати крематорій, чи Палац спорту на Сихові. На жаль, це не так. Ми створюємо лише передумови до цього. Зараз Андрій Іванович переконував депутатів, що треба на ПКД крематорію витратити 100 тисяч гривень. За ці гроші не те, що ПКД не зробимо, ми навіть не віддамо це в роботу. Це коштує значно дорожче. Але ми це погодили,щоб не було конфліктів. Хоча насправді – це фікція», – говорить депутатка.
Нагадаємо, Львів планує збудувати новий сучасний спорткомплекс на Сихові ще з 2017-ого року. Вже провели Всеукраїнський архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію, переможцем якого стала ТАМ «Кудін». У 2018-му виконком міської ради погодив містобудівні умови для будівництва та створив ЛКП «Палац ігрових видів спорту», яке стало замовником будівництва. Далі підприємству виділили земельну ділянку площею 1,87 га і замовили проєкто-кошторисну документацію.
Щодо крематорію, то Львівська міськрада погодила будівництво такого закладу на Голосківському кладовищі. Також цього року визначили переможців архітектурного конкурсу на проєкт крематорію. Ними стала команда архітекторів із Маріуполя, які зараз працюють в Берліні.