Українська співачка та актриса зі Львова, художній керівник театрального центру "Слово і голоС" Наталія Половинка вп’яте визнана найкращою актрисою за головну роль в українській військовій драмі «Мати Апостолів», режисер Заза Буадзе. Про це повідомили в театральному центрі.
6-14 листопада в італійському місті Терні пройшов 17-й кінофестиваль Terni Film Festival. «Мати Апостолів» отримав одразу чотири нагороди:
Нагорода екуменічного жюрі Ватикану,
«Найкраща акторка» - Наталія Половинка, «Найкращий саундтрек» - Роман Григорів та Ілля Разумейко,
Гран-прі фестивалю: «Найкращий фільм».
Загалом, це вже 25 нагород фільму та команди за менш, ніж рік часу від прем’єрного показу - в США, Канаді та в Італії, та в українському Маріуполі.
«Наталія Половинка за роль матері Софії в цьому фільмі отримала вже п’ять престижних міжнародних нагород: три «Найкраща актриса», «Найкращий актор фестивалю», «Найкраща жіноча роль», - повідомив продюсер фільму Дмитро Овечкін.
«Це дуже важливі для мене перемоги фільму, - говорить Наталія Половинка, - як ми, так і жюрі зі священиків з цілого світу були здивовані і втішені, що вони зійшлися з вибором найкращого фільму фестивалю з мистецьким жюрі, їх слова: «Це не лише професійна перемога, а й духовна, людська». На врученні премії мої слова: «Кожна перемога нашого фільму - це крок до перемоги у цій війні».
Фестиваль Terni Film Festival організовується Інститутом теологічних та історико-соціальних досліджень ISTESS, єпархією Терні-Нарні-Амелія та Єпископальною конференцією Умбрії, під патронатом Папської ради з культури. Почесний президент фестивалю – кінорежисер Кшиштоф Зануссі. Нагороди отримали особисто режисер фільму Заза Буазе та актриса Наталія Половинка.
Нагадаємо, «Мати Апостолів» - українська військова драма 2020-го року, прем'єра в Україні відбулася 3 грудня. Режисер - Заза Буадзе, сценаристи - Ратха Макеєнкова і Заза Буадзе, продюсер Дмитро Овечкін, в ролях: Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський. Фільм знятий за реальними подіями, які відбувалися на сході України в 2014-2015 роках. Виробник — Студія «Золоте Руно» «Студія «Золоте Руно» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.