17 грудня відбулось засідання постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради. На порядку денному було обговорення проекту бюджету області на 2022 рік. До слова, основний фінансовий документ перед цим був схвалений при розгляді в профільних комісіях ради, а також предметом розгляду з громадськістю та експертами під час громадських слухань бюджету.
І так пропонується на розгляд обласний бюджет з обсягом доходів у 6,217 млрд грн і видатками обсягом 6,295 млрд грн. Фінансовий ресурс на обласні цільові програми 1,518 млрд. гривень, передає Діло.
Проте, засідання бюджетної комісії не обійшлось без несподіванок. З огляду на пропозиції профільних комісій щодо збільшення фінансування програм на наступний рік, голова бюджетної комісії Володимир Квурт, представник найчисельнішої фракції ради (ЄС), запропонував комісії передбачити додаткові кошти на програми. Основні зміни:
– Програма розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2018-2025 роки – +200 млн.;
– Комплексна програма регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки – +100 млн.;
– Комплексна програма підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021-2025 роки – +50 млн.
Також, не забули і про збільшення фінансування апарату обласної ради та управління майном спільної власності ради майже на понад 87 млн. гривень.
Все було б добре, але як джерело для покриття збільшення вищевказаних видатків стала пропозиція щодо зменшення видатків на утримання обласних установ та закладів охорони здоров’я, освіти, культури та спорту на понад 20%, тобто близько 500 млн. із загальної суми утриманських видатків обласного бюджету 2,9 млрд. гривень. В обгрунтування доцільності таких дій, Володимир Квурт зазначив про необхідність аудиту видатків комунальних закладів та дофінансування цих закладів за потреби.
Це рішення викликало значний резонанс, як серед бюджетників так і в політичних колах.
Здавалось би що все логічно, але інтрига чергової сесії, яка відбудеться вже 21 грудня, як будуть голосувати депутати від фракції ЄС, серед яких найбільше представників у сфері охорони здоров’я, освіти та культури. Зокрема, чи будуть голосувати за зняття коштів із на утримання обласних медичних закладів генеральний директор КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» Гичка М.М., заступник головного лікаря онкоцентру Дуда О.Р., чи із закладів культури і освіти голова профільної комісії Шеремета С.П., викладач КЗ ЛОР «Коледж прикладного та декоративного мистецтва ім. І.Труша» Риботицька С.В. та інші.