reanimatsiya ditina1 1024x538У Львівській обласній інфекційній лікарні цими вихідними померла 8-річна дівчинка. Дитину певний час лікували вдома, лише згодом госпіталізували у львівську лікарню ОХМАТДИТ, а вже звідти у важкому стані перевели в інфекційну лікарню, де вона й померла. У дитини підозрюють менінгококову інфекцію. Остаточно причину встановлять після розтину. Про у коментарі Тvoemisto.tv повідомив директор інфекційної лікарні Сергій Федоренко.

«Діагноз у дівчинки не був одразу розпізнаний. Вочевидь, дитину певний час лікували вдома. До кінця точно нічого не відомо – сімейний лікар стверджує одне, родичі – інше. Спочатку дівчинку госпіталізували у дитячу лікарню ОХМАТДИТ, а, запідозривши інфекційну хворобу, перевели до нас відразу в реанімаційне відділення», – каже Сергій Федоренко.

За його словами, дитина була у важкому стані, в неї були судоми, зміни шкірного покрову, які є характерні для менінгокової хвороби.

«На жаль, дитину не вдалося врятувати. Менінгококову інфекцію у дитини не підтвердили, але ця хвороба під підозрою. Остаточну причину смерті дитини мають встановити експерти», – додав співрозмовник.

Як наголосив директор інфекційної лікарні, менінгококова хвороба – це важка інфекційна недуга, яка стрімко починається і розвивається. Тому – лікування повинно розпочинатися практично з перших хвилин ще задовго до госпіталізації, тоді є більший шанс одужати.

«Хвороба не має визначеної сезонності, може спостерігатися у будь-яку пору року, але з настанням осінньо-зимового періоду може виникати збільшення кількості хворих на менінгокову інфекцію», – каже Сергій Федоренко.

Загалом, за 2021 рік у Львівській обласній інфекційній лікарні було ще два випадки менінгокової інфекції у дітей. Діти, який було 1,5 та 3 роки, були важкі, але вони одужали.

Довідково

Менінгококова інфекція – це інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом і має різні клінічні прояви (від безсимптомного носоглоткового носійства до генералізованих форм із високою летальністю).

Менінгококові інфекції є тяжкими, переважно дитячими захворюваннями. Найвищий рівень захворюваності – серед дітей до 1 року.

Джерелом інфекції є люди – носії збудника, які виділяють менінгококи і не мають запальних змін у носоглотці, або ж хворі на гострий назофарингіт і генералізовані форми інфекції. Збудник передається із краплями слизу під час кашлю, чхання, розмови. Близький тривалий контакт з інфікованою людиною-носієм сприяє поширенню хвороби. Інкубаційний період триває 1-10 днів і в середньому становить 4 дні.

Основними клінічними ознаками менінгококової інфекції є менінгіт і сепсис. Менш поширені артрит і пневмонія. Менінгіт часто супроводжує тріада симптомів: гарячка, головний біль і ригідність потиличних м’язів. Досить часто наявні сплутана свідомість, нудота, блювота, світлобоязнь.