Крім того, від початку тижня дізнавачі Львівщини повідомили про підозру у використанні підроблених свідоцтв ще двом особам, а також відкрили ще одне кримінальне провадження за таким фактом, повідомила пресслужба поліції Львівщини.
Так, 47-річний мешканець Івано-Франківської області, перебуваючи на пункті пропуску «Рава-Руська-Гребене», рухаючись на в’їзд в Україну з Республіки Польща, пред’явив підроблене свідоцтво про вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19.
Слідчі відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 повідомили йому про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 27 - ч.3 ст.358 та ч.4 ст.358 (Пособництво у підробленні документів, печаток, штампів та бланків та використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статті, - позбавленням волі на строк до п’яти років. Досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.
Також підроблені свідоцтва про вакцинацію були виявлені на пункті пропуску «Краківець» у 35-річного мешканця Львівщини, а також у 64-річної жительки Запорізької області на пункті пропуску «Грушів». Дізнавачі Яворівського районного відділу поліції повідомили обом про підозру в скоєнні кримінального проступку, передбаченого ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, - обмеження волі на строк до двох років. Досудові розслідування завершені, обвинувальні акти скеровані на розгляд суду.
Крім того, дізнавачі відділу поліції №2 Львівського районного управління поліції №1 відкрили кримінальне провадження за ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України за фактом виявлення підробленого свідоцтва у 31-річної мешканки Івано-Франківської області. А дізнавачі Яворівського районного відділу поліції повідомили про підозру 19-річній жительці Івано-Франківської області та 43-річному жителю Рівненської області у використанні завідомо підробленого свідоцтва про вакцинацію.
Досудові розслідування тривають.
Правоохоронці нагадують, що підроблення та використання підроблених свідоцтв про вакцинацію є правопорушенням, за яке передбачена кримінальна відповідальність.