В Україні триває спалах поліомієліту (поліо). Адже нещодавно підтвердилося два випадки поліо серед дітей, який призвів до паралічу: у вересні минулого року – у півторічної дитини у Рівненській області, у січні цього року – у дворічної дитини у Закарпатській області. У зв’язку з цим медики закликають батьків зробити дітям всі необхідні щеплення від поліо, щоб зупинити циркуляцію хвороби, від якої немає ліків, і яка є найбільш небезпечною саме для дітей віком до 5 років.
Про це повідомили у пресслужбі ЛОДА.
«Вірус поліомієліту передається дуже легко від людини до людини: через слину, через іграшки, овочі, фрукти, воду. На 1 паралітичний випадок припадає 100 з симптомами застуди або харчового отруєння. Противірусних ліків проти поліомієліту досі не винайшли. Основні симптоми паралітичного поліомієліту: парези і паралічі (порушення роботи м’язів кінцівок, серцевого та дихальних м’язів)», - розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я ЛОДА з епідеміології.
«Людина на все життя може залишитися інвалідом або померти. Єдиний вид боротьби – це вакцинація. Використовують 2 види вакцини. Інактивована (вводиться в м’яз) у віці 2 місяці, 4 місяці. Якщо хтось розпочинає курс щеплень пізніше, то першу і другу дозу завжди отримує інактивованою вакциною. У віці 6 місяців, 18 місяців, 6 і 14 років діти отримують живу поліомієлітну вакцину у вигляді крапель», - зазначила експертка.
Небезпека спалаху поліо полягає у тому, що якщо не вжити заходів, кількість хворих може збільшитися.
«Як ми можемо відреагувати? Зараз в Україні з 1 по 22 лютого триває підсилюючий раунд вакцинації від поліо дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не були вакциновані взагалі, або отримали лише одну дозу поліомієлітної вакцини. Попри небажання звертатися в лікарню в час спалаху ковіду, необхідно привезти дитину на щеплення, адже згідно з усіма науково обгрунтованими рекомендаціями, країна має завершити відповідь на спалах впродовж 120 днів від виявлення першого випадку», - наголосила Наталія Іванченко.
Зазначимо, що на Львівщині жодної дози вакцини проти поліо не отримали понад 18 тис дітей.
Щоб заохотити батьків до вакцинації дітей від поліо, обласний центр контролю та профілактики хвороб, пропонує тим, хто провакцинує дітей до 22 лютого, скористатися безкоштовно двома послугами Центру:
Обстежити воду криниць на наявність нітратів. Це важливо, адже через отруєння нітратами у маленьких дітей може виникнути
Про це повідомили у пресслужбі ЛОДА.