Вчора, 14 червня, на комісії з екології ЛМР слухали звіт за 2016р. в.о. директора РЛП "Знесіння" М.Задорожноі.
Присутні були депутати Сергій Івах та Ігор Зінкевич, член ГО "Народна дія" Богдан Бардин. У зв'язку з тим, що п.Задорожна не змогла представити проектної документації на зовнішнє освітлення територіі, майданчик для вигулу собак, візит-центру, що планується збудувати на Довбуша, 26, а також не пояснила яким генпланом керується дирекція, чому не відбуваються громадські обговорення проектів, не винесені межі парку на місцевості, не представлені кошториси витрат парку, тому буде повторне слухання по цьому питанню. Про це повідомила голова ГО «Магдебурзьке право» Зоряна Іванків.
Вона додала, що комісія зобов'язала п. Задорожну зняти з сайту карту з позначеними місцями для розпалювання вогнищ і оголосити про заборону палити вогнища в парку. Також призупинили подачу проекту організації територіі РЛП "Знесіння" на затвердження 16.06.2017р. на містобудівну раду.
До слова, бюджет парку на 2017р. складає 2 600 000 грн.
Нагадаємо, раніше активісти негативно відреагували на ідею дирекції парку «Знесіння» про облаштування місць для розпалювання вогнищ. «Ще перед 1 травня по ЗМІ було оголошено, що Дирекція парку «Знесіння» дозволила палити вогнища у 42-х визначених для цього місцях. Парк «Знесіння» був оголошений єдиним парком у Львові, в якому можна палити вогнища! Це все нанесено на інтерактивну карту, яку можна знайти на сайті. Коли ми пішли з активістами подивитися, що відбувається, то побачили, що ніякі місця насправді не облаштовані, - коментувала Форпосту голова ГО «Магдебурзьке право» Зоряна Іванків. - Взагалі ми проти того, щоб палили в парку. Чому? Тому що до сих пір не визначено концепцію парку. А ми знаємо, що це є спадщина Митрополита Шептицького, який викупив, який був метром нашої духовності і державності. Зрештою, він напевно трошки більше розумів і бачив цей парк, ніж як це бачимо нині ми: тільки як розваги, тільки як шашлик, тільки як, вибачте, випити і закусити. Він це бачив як нашу історичну спадщину, культурну, як місце для оздоровлення. Він визначив, що це має бути музей під відкритим небом. Це сакральні місця, які колись використовувалися нашими предками як святиня. Не можна палити в церкві. Не можна їсти шашлик в музеї. Це нонсенс. А наша теперішня дирекція, я так зрозуміла, бачать це як забави і розваги».