78453Після завершення будівництва вашої нової квартири в новобудові настає час для оформлення акта приймання-передачі. Цей важливий документ фіксує момент передання квартири вам як інвестору від будівельної компанії. Він є гарантією вашого права на житло і може стати корисним у разі виявлення будь-яких недоліків чи порушень будівельних угод.

Акт приймання-передачі квартири є основним документом, що фіксує перехід квартири в новобудові у власність інвестора. Цей процес дає інвестору можливість перевірити відповідність житла умовам договору та вимогам будівельних стандартів. Важливо розібратися в процедурі оформлення акта приймання-передачі, щоб знати, як захистити свої права під час цього процесу.

Суть і значення акта приймання-передачі квартири від забудовника

Акт приймання-передачі квартири є основним елементом у процесі придбання нерухомості, що регулює передачу прав власності на житло від забудовника до покупця. Цей документ є необхідним етапом для реєстрації права власності на квартиру та визначає важливі аспекти угоди між сторонами:

 1. Підтвердження передання власності. Акт фіксує факт передання права власності на квартиру від забудовника до покупця, коли покупець стає офіційним власником житла.
 2. Підтвердження умов угоди. Акт містить інформацію про те, які умови стосовно квартири були узгоджені між сторонами, зокрема це ціна, терміни, оздоблення тощо.
 3. Відповідність квартири. Інвестор має можливість оглянути квартиру перед підписанням акта. Так він може переконатися, що житло відповідає умовам договору та вимогам будівельних стандартів.
 4. Засвідчення відсутності претензій. У разі якщо інвестор не має претензій чи додаткових вимог до якості будівництва або стану квартири на момент огляду, це має засвідчити акт приймання-передачі. Бланк підписують обидві сторони.

Отже, акт приймання-передачі квартири є важливим документом, що визначає правовий статус інвестора як власника нерухомості та захищає його інтереси в процесі придбання житла.

Приймання квартири в новобудові: основні етапи

Перш ніж підписувати документи та приймати ключі від нової квартири від забудовника, важливо провести детальний огляд житла, щоб переконатися, що все відповідає умовам угоди та стандартам якості будівництва. У процесі цього огляду та підписання акта приймання-передачі необхідно враховувати кілька важливих кроків:

 • Під час огляду квартири обов'язково мають бути присутні представник забудовника і ви як покупець або ваш представник із відповідним документом, що підтверджує ваші права на цю квартиру. Ви також можете запросити юриста або члена родини для додаткової підтримки й об'єктивного оцінювання стану квартири.
 • Уважно огляньте квартиру та перевірте її на наявність дефектів, пошкоджень або неякісних робіт. Приділіть увагу стінам, стелі, підлозі, вікнам, дверям, сантехніці й електропроводці.
 • Перевірте, чи відповідає стан квартири умовам договору, зокрема перевірте ціну, терміни, обладнання тощо.
 • Якщо виявите недоліки чи пошкодження, обов'язково зафіксуйте їх детально, сфотографуйте або зробіть відеозапис.

Акт огляду приміщення — перевірка відповідності документам

Перевірка відповідності житла документам — важлива процедура у процесі отримання нової квартири в новобудові. Цей етап дає можливість переконатися, що ваша нерухомість відповідає умовам угоди та якісним стандартам. Тут слід дотримуватися певного порядку дій:

 • Починайте з перевірки виконаних робіт. Ви маєте впевнитися, що всі роботи, обговорені та зазначені в документації, були належно виконані. Наприклад, перевірте, чи обштукатурена квартира, чи зроблено стяжку та встановлено двері тощо.
 • Також важливо перевірити наявність усіх компонентів і матеріалів, які передбачені в квартирі. Якщо забудовник стверджує, що їх додадуть пізніше, це суперечить положенням акта приймання-передачі квартири. Якщо ви бачите відсутність якихось компонентів, вимагайте їх встановлення перед підписанням цього акта.
 • Перевірка площі квартири також важлива. Вона має відповідати тим розмірам, що були зазначені в документації. Якщо ви маєте сумніви, вимагайте проведення замірів у вашій присутності.
 • Не поспішайте підписувати акт приймання-передачі, якщо є сумніви чи невирішені питання. Вимагайте від забудовника виправлення будь-яких недоліків до підписання акта. Пам'ятайте, що підписаний акт може ускладнити подальші зусилля щодо виправлення недоліків, тому уважно перевіряйте відповідність житла документам.

8439834

Якість робіт: що важливо перевірити

Після того як ви переконалися, що квартира відповідає умовам договору й акту приймання-передачі, настав час перевірити якість виконаних робіт. Проведіть ретельну перевірку, щоб у разі невідповідності детально оформити претензію до забудовника. Зразок перевірки може бути таким:

 1. Міцність штукатурки: проведіть рукою по штукатурці, вона не повинна обсипатися або деформуватися.
 2. Відкоси та стики: вони не повинні пропускати холод і мати видимі дефекти.
 3. Двері й вікна: переконайтеся, що двері й вікна встановлені належним чином і не мають візуальних і функціональних дефектів.
 4. Устаткування: перевірте, чи відповідає устаткування (сантехніка, електроприлади) заявленим у документації параметрам.
 5. Розетки, вимикачі та проводка: обов'язково перевірте роботу електричних точок.
 6. Вода з крана: перевірте її якість, вона не повинна мати неприємний запах або смак.
 7. Комунікації: переконайтеся, що комунікації (електрика, водопостачання, опалення) працюють належним чином.
 8. Плитка та шпалери: якщо квартира передається від забудовника з чистовим оздобленням, перевірте відсутність порожнин під плиткою та якість поклеєних шпалер.

Акт виявлення пошкоджень: що робити, якщо ви виявили порушення?

Якщо в процесі огляду вашої нової квартири ви виявили недоліки, порушення чи невідповідність технічній документації, важливо діяти акуратно та послідовно:

 1. Відкладіть підписання акта. Якщо маєте претензії до якості проведених робіт у квартирі або до її технічних характеристик, не поспішайте підписувати акт приймання-передачі. Замість цього, ймовірно, варто розглянути можливість оформлення дефектного акта.
 2. Оформлення дефектного акта. Дефектний акт — це документ, у якому інвестор (ви) перераховує всі недоліки та претензії щодо квартири. Цей акт зазвичай оформляють разом із представником забудовника. У ньому детально описують всі виявлені проблеми та невідповідності.
 3. Після оформлення дефектного акта забудовник має визначений термін для усунення недоліків. У разі відмови він повинен надати пояснення відмови й інструкції щодо подальших дій.

Лише після усунення всіх недоліків і порушень, якщо ви впевнилися, що ваша квартира відповідає умовам угоди та стандартам якості, ви маєте підписати акт приймання-передачі. Пам'ятайте, що підписаний акт означає прийняття вами квартири без права на подальші претензії. У разі складних ситуацій або відмови забудовника усувати недоліки іноді доречно звернутися до адвоката або фахівця з нерухомості, який допоможе захистити ваші права й інтереси.

Для чого потрібен дефектний акт?

Дефектний акт — це офіційний документ, який складають у випадку, коли покупець нерухомості (інвестор) не готовий приймати квартиру або будь-який інший об'єкт нерухомості в тому стані, в якому його передає забудовник або продавець. Цей акт містить перелік усіх виявлених недоліків, дефектів і фактів невідповідності зобов'язанням, які забудовник або продавець повинні виправити перед остаточною передачею права власності.

У момент складання акта приймання-передачі забудовник або продавець не може відмовлятися від зауважень і претензій, висловлених покупцем. Проте об'єктивність і обґрунтованість цих зауважень часто оцінює незалежний експерт, щоб уникнути суб'єктивних суперечок між сторонами. Дефектний акт допомагає визначити обсяг робіт, які треба виконати для виправлення недоліків, і встановлює терміни, протягом яких це повинно бути зроблено.

Як скласти акт виявлення пошкоджень

Претензія до забудовника, зразок якої подаємо нижче, може відрізнятися у різних країнах за формою внесення даних у документ, але основні елементи мають бути такими:

 • назва об'єкта: зазначте адресу квартири або будівлі;
 • підстави для складення акта: вкажіть, що акт складається на підставі огляду квартири та виявлення дефектів;
 • тип робіт, які потрібно виконати: зазначте перелік дефектів із примітками, наприклад, термінами усунення;
 • підписи сторін: підпишіть акт як підтвердження того, що ви вказали на недоліки, а представник забудовника або продавець узяв їх до відома.