83222222В процесі внесення відомостей до Державного земельного кадастру, у 2024 році, фахівцями Держгеокадастру внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 283 населених пунктів Львівської області. Ці роботи здійснюються за підтримки Львівської обласної військової адміністрації, взаємодії з місцевими радами.

Загалом, внесено відомості про нормативну грошову оцінку земель 1737 населених пунктів Львівської області до Державного земельного кадастру.

«Наші працівники організовують роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів та внесення відомостей до бази Державного земельного кадастру. Внесення цих даних додатково забезпечує зручність для громадян щодо формування та виконання затребуваних документів, зокрема за допомогою е-сервісу Держгеокадастру.

Ці роботи здійснюються в інтересах громад, адже після внесення та оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні питань їх подальшого розвитку», – відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Станом на сьогодні, показник з проведення та чинності НГО на рівні 84% від загальної кількості населених пунктів (1928), тобто у 1617 населених пунктах області НГО проведена та чинна, та не потребує дій щодо її оновлення цього року. Додатково, цьогоріч потребуватимуть актуалізації НГО 297 населених пунктів області.

Довідково:

Нормативна грошова оцінка земель є необхідною для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються в оренду.

Згідно чинного законодавства нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.

Для зручності громадян передбачена можливість on-line замовлення витягу про НГО земельної ділянки через офіційний веб-сайт Держгеокадастру.