7678787878«Нанашкова хата» розташована у селі Лопушанка-Хомина на Самбірщині.

Як повідомили в пресслужбі Львівської ОВА, історія етносадиби розпочалася випадково. Її газда, Василь Курій, придбав стару хату в центрі села, задля гарного «пляцу» під будівництво. Проте, дослідивши давню будівлю, чоловік та його дружина зрозуміли, що отримали скарб, який рука не підніметься зруйнувати.

6677777

 

Хата збудована у 1930 році за проектом трьохкамерної будівлі. Тут є світлиця, сіни, комора, поруч стайня. Зі слів господаря, на подвір'ї немає нічого бутафорного – все добре збереглося з часів предків. Всіх експонатів на території можна торкатися і навіть спробувати на деяких попрацювати.

45656689

«В нас не класичний музей. Кожен відвідувач стає частинкою життя столітньої давнини. Ви можете, як колись, набрати води з криниці за допомогою «журавля», спробувати помолоти зерно на жорнах, попрацювати на січкарні, ткати на верстаті, приготувати та скуштувати традиційні бойківські страви. В планах – придбати коня та волів, які допомагали бойкам господарювати», – розповідає Василь Курій. 

Етносадиба гостинно відкриває свої двері для відвідувачів вже протягом трьох місяців. Її часто навідують дитячі групи. Нещодавно, завдяки офісу підтримки родин військових, тут побували рідні військовослужбовців. «Ми з ними провели день і це напевно найбільш світле, що в нас відбулося. Гості після відвідин писали нам ще 3-4 дні. Ми з дружиною читали і доводилося часом плакати від їхніх слів і позитивних емоцій. Ми щасливі, що змогли долучитися», – ділиться враженнями пан Василь.

54657778

Контактний телефон щодо екскурсій етносадиби: +38 0677309570

Керівник управління туризму та курортів ЛОВА, Тарас Лозинський закликає жителів області відкривати подібні локації, які є досить затребуваними та сприяють розвитку туризму в регіоні.

556666