444555455У Військовому музеї імені Вітаутаса Великого у литовському Каунасі відкрилася виставка "Сарматські воєначальники", присвячена мужності та культурній спадщині відомих воєначальників 16-17 століть у Литві, Польщі та Україні.

Як повідомляє пресслужба Львівської обласної ради, на виставці представлено понад 200 автентичних артефактів, наданих у тимчасове користування з 15 музеїв України, Польщі та Литви.

До виставки долучився й Львівський історичний музей, який надав свої експонати.

4444435444

Відвідали музей та оглянули експозицію в рамкам офіційного візиту до Каунасу в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод спільно з директором Львівського історичного музею Романом Чмеликом. Також в музеї відбулися заходи, присвячені 663 року від дати заснування міста.

Участь у святкуванні взяли Міністр національної оборони Литви Лаурінас Кащюнас, заступник Міністра національної оборони Литви Жальвінас Томкус, директорка Військового музею ім. Вітаутаса Великого Ріта Малігаускене, волонтери Іраїда та Михайло Юзько, представники місцевої української дипломатії, діаспори та інші почесні гості.

444423334444

Від імені Львівщини та Львівської обласної ради Юрій Холод вручив поважним гостям цінні подарунки та подякував за підтримку України і її народу.

«Спільні сторінки історії та тісні культурні контакти, взаємоповага та подібні офіційні візити на всіх рівнях сприяють порозумінню і багатовіковій дружбі і співпраці між нашими державами. Вірю, що за підтримки наших партнерів ми переможемо ворога, виженемо російських зайд, відбудуємо та розвинемо нашу державу у міцному колі партнерів в ЄС та НАТО», - наголосив Юрій Холод. 

Також 31 травня в музеї відбудеться презентація каталогу «За волю України».

444444444