83923923Ліцеїсти та кадети трьох навчальних закладів – Ліцею імені Героїв Крут у Львові, Кадетського ліцею імені генерала Повіласа Плехавічуса (Каунас, Литва), Головної військової середньої школи «Гусар» (Вроцлав, Республіка Польща) створили освітньо-пізнавальний Інтернет-ресурс, присвячений спільним воєнним кампаніям трьох народів проти іноземних загарбників.

Презентували сайт під час міжнародної наукової конференції з нагоди 75-річчя НАТО, яка відбулася у Ліцеї імені Героїв Крут у Львові, повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

Про історичні постаті й події у Речі Посполитій початку XVII століття можна дізнатися за посиланням.

«Це спільні воєнні кампанії 1618 та 1621 років, коли війська під проводом королевича Владислава Вази, гетьмана великого литовського Яна Кароля Ходкевича та гетьмана Війська Запорозького Петра Конашевича-Сагайдачного протистояли східним деспотіям московського царства та Османської імперії», – повідомили в Ліцеї імені Героїв Крут.

932932932

Для створення нового ресурсу ліцеїсти та кадети дослідили історичні джерела, зокрема, наукові матеріали музейно-освітнього відділу Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця».

Сайт розроблено у рамках спільного литовсько-польсько-українського проєкту «Бойове братерство» з допомогою технологій веб-дизайну та геоінформаційної системи у вигляді інтерактивних карт-розповідей ArcGIS StoryMaps, якій ліцеїсти використовують в рамках командно-штабної гри Кіберджура. Проєкт реалізовано під почесним патронатом маршалка Нижньосілезького воєводства Павела Ганчаржа та в.о. голови Львівської обласної ради Юрія Холода.

83932320

За реалізацію сайту розробники отримали грамоти й подяки від директорки Центру інформації та документації НАТО Представництва NATO в Україні Вінети Кляйне.

828281212