zaliznycyaМіністерство інфраструктури України разом з європейськими експертами розробили проект Національної транспортної стратегії – 2030, зокрема було проведено регіональні обговорення в Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові та Полтаві та визначено пріоритетні інфраструктурні проекти.

У Львові пріоритетним є створення європейської колії зі Львова, вантажний термінал з вузької на широку колію та пасажирське сполучення Львів–Варшава.

Також обговорювався проект північної об’їзної дороги, це складова проекту Гданськ–Одеса, пише у своїй колонці на "Українській правді" Віктор Довгань, заступник глави Мінінфраструктури з питань європейської інтеграції

За його словами, відкрито хороше вікно можливостей із залучення кредитних ресурсів, як європейських, так і китайських.

Раніше у Львівській облдержадміністрації обговорювали пропозицію збудувати залізницю за євростандартом колії, що забезпечить пасажирське сполучення за маршрутом Київ – Львів – Варшава. Проект із будівництва євроколії обіцяли втілити у життя ще кілька років тому, однак він лишився лишень у планах.

Заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань зазначав, що інфраструктурні проекти Львівщини повинні просунути Україну в напрямку євроінтеграції. Так, в області обговорили проект концесії автодороги Львів - Краковець; вантажного терміналу Мостиська - Родатичі, а також розвиток євроколії сполученням Львів - Рава-Руська - Варшава.

У Раві-Руській сходяться колії шириною 1520 мм та 1435 мм - європейська колія збережена на відрізку Хребенне (Польща) - Рава-Руська. До 2005 року, використовуючи зазначений відрізок, з Варшави в Раву-Руську курсував регулярний пасажирський поїзд.

Разом з тим, як писала Економічна правда, на Форумі місцевого розвитку керівник Львівської залізниці Іван Груник конкретизував плани з прокладання євроколії.

"Загальна дистанція від Варшави до Львова становить близько 330 км. Сьогодні європейська колія проходить по території Польщі і 7 км до Рави-Руської. Залишається побудувати 58 км шляху до Брюховичів", - розповів Груник.

"Зараз ми шукаємо потенційних інвесторів, щоб побудувати колію до Брюховичів. Брюховичі - це окраїна міста, ми готові побудувати всю логістику там, щоб був доступний під'їзд і до центру Львова і залізницею, і автомобілем. У цей проект потрібно вкласти близько 50 млн євро", - сказав він.

Відзначимо, раніше вже озвучувався варіант реалізації проекту євроколії Львів-Варшава, який передбачає будівництво комбінованої колії 1435/1520 мм на ділянці Львів-Перемишль загальною протяжністю 67 км.

Нагадаємо, міністерство інфраструктури просить французських колег посприяти залученню коштів ЄС для реалізації проекту щодо зміни ширини залізничної колії.

Як відомо, найпоширенішою у світі шириною колії є 1435 мм (4 фути та 8,5 дюймів). Таку колію мають 60% залізниць світу, зокрема залізниці Північної Америки, Китаю і Європи (за винятком країн СНД, Балтії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії і Португалії).

В Україні наразі експлуатуються колії шириною 1520 мм. Так, з середини XIX століття стандартом на залізницях Російської імперії (пізніше - СРСР), Фінляндії і Монголії була ширина колії 1524 мм. З травня 1970 року до початку 1990-х залізниці СРСР були переведені на колію 1520 мм.