“Коли встановилась радянська влада, міське свято звелося до відзначення «Золотого вересня», тобто річниці «возз’єднання», без жодних урочистостей. Так тривало аж до 1986 року, коли було прийняте рішення про відновлення свята з демонстраціями. Крім колон з різноманітною продукцією, демонстранти також зображували Данила Галицького російський князем, вояків, які боролись проти поляків, татар, козаків, різноманітних радянських революціонерів і солдатів-визволителів”, – розповів Ярослав Бишкевич, львовознавець і старший науковий співробітник Львівського історичного музею.
Зараз, дивлячись на ці світлини, важко стримати посмішку. Одяг містян, цікаві написи та “несамовиті” розваги викликають ностальгію в старших львів’ян, а у молоді – неприховане здивування. Але вже завтра ви зможете порівняти наскільки змінилося святкування за майже сорок років.