1 grunikКерівник Львівської залізниці Іван Груник вийде на роботу і отримає невиплачену зарплату. Таке рішення прийняв Галицький райсуд Львова 8 травня, повідомляє Еtcetera.

Груника звільнили в січні 2018 роки після ревізії на підприємстві. В «Укрзалізниці» з цього приводу зазначили, що зробити це потрібно було ще раніше, оскільки Львівська філія лідирувала за кількістю поломок і пожеж на поїздах.

Влітку 2017 року звільнення Івана Груника зажадав львівський губернатор Олег Синютка. За його словами, через відсутність вагонів для перевезення насипних вантажів в регіоні довелося зупинити роботи по ремонту 600 кілометрів автодоріг. Вагони в цей час тижнями простоювали на станціях. Синютка охарактеризував цю ситуацію як диверсію.

Крім того, слідчі Генпрокуратури знайшли докази того, що Львівська залізниця робила закупівлі за необгрунтовано завищеними цінами. Через це, за даними обвинувачів, держава зазнала 284 млн гривень збитків.

Рішенням суду Іван Груник повністю відновлений на посаді. Крім того, йому належить виплатити зарплату за період вимушеного прогулу. Йдеться про 160 тисячах гривень. На те, щоб оскаржити вердикт, у «Укрзалізниці» є 30 днів.