973d502326b83473cfb3d4ab19d5e3a41454862273За підсумками аудиту земель сільськогосподарського призначення органи місцевого самоврядування вже подали до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області 1178 клопотань на включення вільних земельних ділянок державної форми власності для виставлення на аукціон. З них 488 ділянок Держгеокадастр вже включив до переліку. Права на 79 ділянок продали на земельних торгах, в переліку ще 409 ділянок, які готові до продажу прав оренди на них на земельних торгах. Про це повідомила сьогодні т.в.о.  директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, інформує прес-служба.

Також районні робочі групи надали інформацію щодо резервації ділянок для надання у власність (користування) учасникам АТО та під громадські пасовища. Таким чином такі райони як Стрийський, Старосамбірський, Пустомитівський, Сколівський, Турківський райони визначили (запланували) використання ділянок державної власності майже в повному обсязі.

На неуспадковані земельні ділянки по закінченню 6-ти місяців з моменту відкриття спадщини органи місцевого самоврядування уклали майже 4  тисячі договорів оренди. Також для реалізації права розпорядження своїм майном 16900 спадкоємців оформляють право власності на земельні ділянки, в тому числі за підтримки аграрних підприємств.

65 ділянок за рішенням суду визнали відумерлою спадщиною та передали у власність територіальним громадам.

Додамо, що наразі районні державні адміністрації прийняли розпорядження про передачу в оренду фермерським господарствам та сільськогосподарським підприємствам 17100 невитребуваних земельних часток (паїв). Розпочався процес виготовлення технічної документації власниками сертифікатів в тому числі за за допомогою аграріїв і вже сьогодні 454 громадянина стали повноцінними власниками своїх наділів.

Також Людмила Гончаренко проінформувала, що на Львівщині розробляють Каталог інвестиційних пропозицій вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

“Спільно з органами Держгеокадастру ми почали розробляти електронний каталог ділянок державної форми власності, які не використовуються, для того, щоб інвестори могли ознайомитись із земельною ділянкою і прийняти рішення щодо участі в аукціоні, така робота повинна бути завершена упродовж двох місяців”, - додала Людмила Гончаренко.