1 piket shahtari lviv oda 1707Під час акції протесту під Львівською ОДА шахтарі «Львіввугілля» оприлюднили звернення до Кабміну та керівництва області. У разі невиконання їх вимог, зокрема, щодо виплати зарплати обіцяють більш радикальні дії.

Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

Голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин попередив, що гірники не прийшли під ЛОДА на годину, а можуть залишитися там і на кілька днів. «Побачимо, чи у них нерви витримають… У разі невиконання вимог, залишаємо за собою право на більш радикальні дії», – наголосив О.Турчин.

Голова Регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України м. Червонограда Віталій Оніжук у коментарі IA ZIK повідомив: «Ситуація із виплатою зарплати дуже тяжка. Сьогодні вже лютий, а зарплата не виплачена ще за грудень і за січень. Нам винні близько 200-220 млн грн. За грудень виплатили 57%. Що далі буде, не знаємо. Усе залежить від одного: ми не маємо збуту. Будуть великі проблеми щодо Національної вугільної компанії, яка створена фактично для закриття шахт. Якщо ми не знайдемо коштів, шахти, які не можуть на себе заробити, потрібно буде закривати. А це у ДП «Львіввугілля» чотири шахти із шести. А куди людей подіти?».

1 51924591 38

«Вимагаємо зарплату, скасування наказу про Національну вугільну компанію, збуту вугілля. Добротвір, Бурштин поряд, а ми возимо вугілля за 700-800 км. ДТЕК, маючи своє вугілля, нас не впускає на ринок», – додав В.Оніжук. 

Голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько повідомив про підтримку вимог шахтарів. 

«Ми говоримо нашій владі: це не політична акція, не треба нас змішувати з політикою. Віддайте нам наші гроші. Це гроші шахтарів, які працюють на державному підприємстві. Вимагаємо від держави своєї зарплати. За вами стоять ваші сім’ї. І коли на Різдво ви не отримали зарплати, то що ми маємо робити, від кого вимагати законні наші гроші? Ми з вами солідарні», – наголосив він. :