15369324677027 foto proektu 6ce0ea13645df8732d5ad292a6882ed8 1У Львові триває боротьба місцевих мешканців за сквер на вулиці Кульчицької 18, проект якого став одним із переможців Громадського Проекту у 2018 році, що фінансується громадським бюджетом міста.

"Отримали новий позов від ТзОВ "Спортивний клуб"Сокіл, де вони вимагають скасувати вже реєстрацію права комунальної власності на земельну ділянку на вул. Кульчицької, 18. Перше засідання вже призначено на 7 травня о 11.00 в Львівському Окружному адміністративному суді.
Окрім того, ми ще готуємо з Львівська міська рада апеляцію на рішення суду щодо скасування місцевої ініціативи про створення скверу на вул. Кульчицької, 18", - повідомляє активіст Володимир Бабяк.

Нагадаємо, Львівський окружний адміністративний суд не довзволив створення скверу на вулиці Олени Кульчицької скасувавши ухвалу Львівської міськради від 21 червня 2018 № 3615 «Про підтримку місцевої ініціативи «Про надання статусу скверу громадському простору за адресою: вул. О. Кульчицької, 18». 

"Прекрасна зелена зона  на Кульчицької останні 10 років була занедбана орендарем, який мав намір її забудувати. Громада відстояла цю зону та ініціювала надання їй статусу скверу. Наступним кроком буде облагородження території в інтересах громади та парафіян Храму Всіх Святих Українського Народу, що знаходиться поруч. Сквер включатиме якісне покриття, освітлення, лавочки, смітники тощо. Перемога в громадському бюджеті дозволяє розробити проектну документацію та розпочати реконструкцію", - кажуть мешканці.

На одній із сесій  депутати міськради підтримали місцеву ініціативу про надання статусу скверу громадському простору за цією адресою.

Але влітку 2017 року з’явилась інформація про потенційну небезпеку забудови зони рекреаційного призначення.Зза іншими проектними пропозиціями, які подавались до міськради, тут, на території понад один гектар, хочуть спорудити спортивно-розважальний комплекс з готелем, рестораном, паркінгами.

Так, на громадських слуханнях 2 серпня 2017 року "Щодо будівництва на території громадського простору по вул. О. Кульчицької, 18" 161 представник громади підтримав резолюцію "Заборонити будівництво на території громадського простору по вул. О. Кульчицької, 18″. Це були одні із наймасовіших локальних громадських слухань, які до того ж відбувались у сезон відпусток.

Таким чином люди хотіли убезпечити майбутній сквер від забудов.