Untitled 1 4Вчора, 12 червня, близько 20:42 год., у с. Верхній Турів, Турківського району трапився нещасний випадок. Як повідомляє департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА, місцевого мешканця вкусила змія.

Ним виявився хлопець 1991 року народження.

Укус відбувся у ділянку правої гомілки. Потерпілого у стані середнього ступеню важкості госпіталізовано у Турківську центральну районну лікарню.

Обставини події встановлюються.

Нагадаємо, найпоширеніша отруйна змія в нашій області - гадюка звичайна. Забарвлення її є надзвичайно мінливим – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині.

Зазвичай місцями проживання гадюки є узлісся, лісові галявини, лісосмуги, порослі чагарником яри і балки, степові схили з чагарниками тощо.

З гадюкою можна зустрітися під час відпочинку на природі, походу в ліс, на сінокосі та навіть під час роботи на присадибній ділянці. У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях тощо.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Гадюка ні за яких обставин не нападає першою. Не знищуйте змій - всі вони перебувають під охороною закону!

Профілактика укусів гадюки включає найпростіші запобіжні заходи:

- у “зміїній” місцевості носіть щільне високе взуття;
- не намагайтеся упіймати гадюку або невідому вам змію;
- при ночівлі в степу уникайте розташування біля колоній мишей-полівок, інших гризунів, хащ чагарнику, тобто улюблених місць полювання гадюки;
- переміщуючись степом у темряві, користуйтеся ліхтарем (у спеку степова гадюка буває видима у вечірніх сутінках і перед світанком);
- вирушаючи на сімейний пікнік або риболовлю, не полінуйтесь провести бесіду з дітьми.

Правила першої допомоги при укусах змій:

- необхідно створити всі умови для негайного введення сироватки;
- забезпечити потерпілому нерухомість, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути у кров;
- звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набряк;
- не перетягувати гумовим джгутом кінцівку вище від місця укусу, оскільки це може призвести до порушення обміну речовин в ураженій ділянці;
- не надрізати краї рани і не відсмоктувати з неї кров, оскільки через пошкодження слизової оболонки ротової порожнини отрута може швидко потрапити у кров;
- дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю).

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки — у місцевостях, де трапляються отруйні тварини у розпорядженні медичних працівників є набір таких препаратів.