1 0cr67e9e n00s6hot 2Львівського футболіста Ігоря Северенчука звинувачують у шахрайстві із продажем квартир. Чоловік називається посередником між забудовником і клієнтом, отримує гроші за квартиру і згодом перестає відповідати на дзвінки. Про один із таких інцидентів ZAXID.NET розповів львів’янин Олександ Безик, який втратив через шахрайські дії Северенчука понад 400 тис. грн.

Як з’ясувалося, Северенчук фігурує не в одній справі про шахрайство із квартирами. Розповідаємо все, що про нього відомо.

Житло під парусом

Півтора роки тому Олександр Безик почав шукати квартиру у новобудові. Діяв стандартно планом – спілкувався з маклерами, виїжджав на місце будівництва, перевіряв інформацію про забудовників. Одного дня йому зателефонувала ріелторка і запропонувала придбати квартиру через посередника – Ігоря Северенчука. Мовляв, чоловік перепродасть квартиру, яку уже купив у новобудові. Така практика в галузі нерухомості доволі поширена, тому Олександр погодився зустрітись із посередником.

«Ми зустрілися і людина розповіла, що він пропонує квартиру у житловому комплексі «Парус Smart» на вулиці Трускавецькій. На той момент будівництво було на рівні котловану. Ігор розповів, що має з батьком цегельний завод у селі Солова (Золочівський район) і вони постачають на це будівництво цеглу. За будматеріали з ними розраховуються квартирами, які вони потім перепродають», – розповів Олександр Безик.

Квартира, яку запропонував Ігор Северенчук у ЖК «Парус Smart», ідеально підійшла його клієнту – однокімнатна площею 44,9 м² за 449 тис. грн. Недовго думаючи, Олександр Безик погодився на цю пропозицію.

«Перед тим, як підписувати якісь документи, я з’їздив на цегельний завод і дізнався, що справді його батько Ярослав Северенчук у них працює і вони дійсно іноді отримують квартири в бартер за постачання цегли. Також подзвонив у компанію «Парус Девеломпент» і вони теж підтвердили, що іноді розраховуються за будматеріали з цегельним заводом квартирами. Тому не сумнівався, що все буде добре. Тому ми поїхали до нотаріуса та підписали попередній договір купівлі-продажу», – розповідає Олександр Безик.

У договорі, укладеному 23 лютого 2018 року вказується, що Ігор Северенчук зобов’язується передати квартиру Олександру Безику не пізніше 23 лютого 2019 року. При цьому Олександр Безик передав Северенчуку 419 тис. грн «забезпечувального платежу», решту грошей чоловік мав віддати уже через рік.

«Будинок довго будувався, з Ігорем ми час від часу додзвонювались, все було гаразд. І як це часто буває, терміни здачі будинку в експлуатацію затримувалися, тому я розумів, що отримаю квартиру пізніше 23 лютого. Тому після завершення дії нашого договору я не мав жодних претензій. Я час від часу телефонував до забудовника, дізнавався, коли квартири будуть готові», – пригадує Олександр Безик.

Коли до здачі будинку експлуатацію лишились лічені дні Олександр Безик подзвонив Северенчуку, аби домовитись про підписання основного договору купівлі-продажу. На що підприємець відповів, що не зможе передати йому квартиру через проблеми з її придбанням. Після цього Олександр Безик попросив повернути йому гроші, на що отримав прохання почекати.

«Гроші віддати він не зміг, бо, за його словами, не мав можливості. Попросив почекати до кінця осені. Я запропонував, щоб ми підписали договір, що нібито він взяв позичку на цю суму і зобов’язується її мені повернути. Він відмовився поручитись чи дати якусь заставу. І тоді я зрозумів, що сенсу підписувати такий договір не було і що я маю справу з шахраєм», – розповідає Олександр Безик.

Чоловік одразу написав заяву у поліцію, а від слідчих дізнався, що на ім’я Ігоря Северенчука уже є кілька подібних заяв про шахрайство. Журналістам не вдалось наразі отримати детальнішу інформацію про всі ці випадки.

Про те, що Ігор Северенчук ніколи і не планував передавати квартиру Олександру Безику, свідчить і той факт, що ця квартира уже була продана іншій людині на момент підписання попреднього договору купівлі-продажу. Про це йдеться у відповіді ТОВ «Укр-єврос-сервіс», що займається будівництвом ЖК «Парус Smart» на запит Олександра Безика.

Цікаво і те, що цегельний завод, яким володіє Ігор Северенчук разом з батьком, припинив працювати ще весною 2018 року, тобто за кілька місяців після підписання договору з Олександром Базиком. При цьому закрився завод зі скандалом, адже, повідомляли ЗМІ, працівникам не виплатили зарплат за кілька місяців.

Не перша справа

Ігор Северенчук не вперше фігурує в історії про шахрайство з квартирами. Журналісти з’ясували, що по ньому ведеться слідство ще в щонайменше в одній схожій справі. Про це йдеться у судових ухвалах Сихівського райсуду.

Зокрема, 3 серпня 2017 року Ігор Северенчук уклав попередній договір купівлі-продажу з львів’янином (його ім’я в ухвалах суду зашифроване). Згідно з цим договором, Северенчук мав передати квартиру у «Парус Парку», що на вул. Кульпарківській, до 31 грудня 2017 року. Клієнт Северенчука заплатив йому 259 тис. грн авансу.

Під час укладення цього договору Северенчук показав своєму клієнту документи, згідно з якими він з 30 червня 2017 року є членом житлового будівельного корпоративну «Парус Парк» і нібито оплатив вартість квартири як пайовий внесок ЖБК. Зазначимо, що оплата за квартиру у вигляді пайового внеску членом ЖБК є досить поширеною практикою: людина сплачує внесок у розмірі вартості квартири, а забудовник зобов’язується після завершення будівництва її передати.

Пізніше слідство встановило, що Северенчук перестав бути членом ЖБК «Парус Парк» того ж дня, коли ним став – тобто 30 червня 2017 року. І квартиру одразу ж отримав інший покупець. Тобто Ігор Северенчук квартирою, за яку отримав завдаток, ніколи не володів.

У прес-службі Нацполіції Львівщини розповіли, що правоохоронці відкрили за цією справою кримінальне провадження за ч.3 ст. 190 (шахрайство), і справу уже передали до суду. Суддя Франківського райсуду Світлана Мартьянова своєю ухвалою 18 червня посадила Северенчука під домашній арешт до 16 серпня та вилучила у нього закордонний паспорт.

Окрім того, у Сихівському райсуді є інший, цивільний, позов до Северенчука щодо стягнення 1 млн 174 тис. 495 грн забезпечувального платежу за договором купівлі-продажу квартири. З матеріалів справи незрозуміло, про купівлю квартири в якому будинку йде мова.

За кожен з інцидентів шахрайства Ігорю Северенчуку загрожує позбавлення волі від трьох до восьми років. Суд також має зобов’язати шахрая виплатити компенсацію клієнтам.

Що взагалі відомо про Ігоря Северенчука?

За даними відкритих реєстрів, 25-річний Ігор Северенчук, окрім цегельного заводу, є власником ще кількох підприємств. Зокрема, він володіє ТзОВ «Арт солюшн», яке займається оптовою торгівлею будматеріалів та деревини. Окрім того, він є одним із засновників ТзОВ «Журавтеплопостач», яке постачає пару та гарячу воду. До лютого 2019 року Северенчук був керівником ТзОВ «Софіївський пасаж», яке торгує будматеріалами.

Ігор Северенчук ніколи не був засуджений та не фігурував у кримінальних провадженнях – принаймні у відкритих реєстрах такої інформації про нього немає.

Северенчук з дитинства займався футболом, є вихованцем ФК «Карпати», але за головну команду ніколи не грав. Також він у підлітковому віці виступав за ужгородську «Говерлу». У дорослому віці Северенчук грав у кількох аматорських футбольних клубах. За даними з офіційного сайту Федерації футболу Львівської області, востаннє Ігор Северенчук грав за аматорський клуб «Кар’єр» (село Торчиновичі) у 2016 році. Після цього він ніде офіційно не грав, а у 2017 році кілька разі виступив помічником арбітра під час матчів аматорських команд Львівщини.

Журналісти зателефонував Ігорю Северенчуку за номером, за яким він спілкувався із своїми клієнтами та ріелторами. Під час розмови Северенчук заперечив, що фігурує у кримінальних провадженнях щодо шахрайства з квартирами. Пізніше він також заперечив, що є Ігорем Северенчуком: «Це не я. Ви не туди попали».