Wykroty Kosciol sw Michala i sw AnnyУ польсьокому селищі Викроти етнічні мешканці опинились у меншості перед громадянами України, повідомляє портал Wirtualna Polska, пише PolskieRadio.

"Викроти – це невеликий населений пункт у Нижньосілезькому воєводстві на заході Польщі неподалік кордону з Німеччиною. Поляки там уже у меншості. Нині там переважають громадяни України, яких дедалі більше прибуває до Польщі." - про це у  листі до порталу пише пан Анджей, який звернув увагу на обличчя Нижньої Сілезії, що змінюється.

Чоловік стверджує, що поблизу Вроцлава є декілька світових фірм, набір працівників яких створюють клопоти.

У листі чоловік написав, що навколишні населені пункти перетворюються на великі гуртожитки з усіма недоліками цієї ситуації. Одноквартирні будинки перетворюються на готелі.

Він вважає, що ця ситуація веде до соціальних змін, оскільки деякі жителі вирішують покидати свої домівки та орендувати їх приїжджим.

Власник агентства з працевлаштування «Future» Кшиштоф Аконом у розмові з Wirtualna Polska сказав, що поблизу «економічних зон» у Нижній Сілезії створюються маленькі готелі для українців. Однак навіть ці об’єкти вже переповнені.

«У трикімнатній квартирі, наприклад, може жити 9 громадян України. Якщо кожен заплатить по 500 злотих (117 євро), то маємо від цього 4,5 тисяч злотих (понад 1 тис. євро). Дедалі частіше ці суми складає 750 злотих (176 євро), тоді ми маємо майже 7 тисяч злотих. Цього достатньо для кредиту, аби побудувати будинок», - зазначив Аконом. 

Одна із жительок села Викроти нагадала, що коли українці почали прибувати два роки тому, то у населеному пункті був тільки один пансіонат. Згодом інші жителі почали копіювати цю ідею. Нині у Викротах є 20 таких невеликих готелів.

Частина жителів скаржиться на цю ситуацію, але інші вказують, що завдяки масовій імміграції їхнє село почало розвиватися.

«Нещодавно було 3 крамниці, а нині їх вже є 7», - сказала жителька у Викротах.

Варто зазначити, що різкого збільшення числа українців немає в офіційній статистиці.

Нині у Викротах зареєстровано приблизно 1700 осіб, у тому числі … 11 українців.