1068Приватний чеський оператор ж /д і автобусних пасажирських перевезень, компанія RegioJet, має намір в червні 2020 роки запустити прямий нічний поїзд в Україні. Він курсуватиме за маршрутом Прага - Мостиська 2. Про це пише ЦТС.

Зокрема, повідомляється, що перевізник планує реалізувати комбінований маршрут - з Праги до Мостиськ ходитиме нічний поїзд, а з Мостиська до Львова пасажири зможуть дістатися автобусом.

Поїзд відправлятиметься один раз в день в кожному з напрямків. У складі поїзда буде від 8 до 12 вагонів. З Праги він відправлятиметься о 22:10, прибуватиме на українську прикордонну ж / д станцію - о 9:30. Очікується, що по шляху поїзд буде робити зупинки в Пардубіце, Забржегу, Оломоуці, Остраві (Чехія), а також в Кракові і Жешуві (Польща).

"Мета полягає в перевезенні пасажирів, особливо між Львівською областю України та ключовими центрами в Чеській Республіці та інших країнах ЄС", - пояснив прес-секретар RegioJet Алеш Ондрюй.

Відзначимо, що колія європейського стандарту 1435 мм заходить у Львівській області до станції Мостиська 1 (наступною після станції Мостиська 2). Саме цим і обумовлений вибір кінцевої точки маршруту майбутнього поїзда в Україні.

Раніше про плани запуску поїзда до Мостиська заявляв інший чеський оператор - Leo Express.

Також ЦТС писав про те, що в УЗ заявляли про готовність пускати на свої шляхи приватних пасажирських перевізників. Зокрема, мова йшла про переговори з RegioJet. Повідомлялося про бажання цього перевізника налагодити ж / д сполучення з Україною, запустивши поїзд в Мукачево.