1 0 56f483cf7cf08b800c0f4d156a966b35
Фото: Варіанти
Колишній архітектор Львова Юліан Чаплінський веде бізнес у Росії. Таку інформацію опублікувала в понеділок, 16 вересня, учасниця Facebook-спільноти «Скандальні забудови у Львові» Людмила Федяй.

Вона оприлюднила посилання на відкриті реєстри бізнесу в Російській Федерації, у яких зазначено, що Юліан Чаплінський вказаний засновником ТОВ «Авеста-Юг» в м. Краснодар.

Згідно з документами, фірму зареєстровано 29 вересня 2008 року. Її основна діяльність – торгівля автотранспорними засобами. Серед додаткових видів діяльності вказано будівництво житлових і нежитлових будівель. Генеральним директором компанії вказаний громадянин РФ Олександр Євгенович Кузнєцов, а Юліан Чаплінський є її засновником. ТОВ «Авеста-Юг» перебуває у процесі ліквідації як недіюча – 11 вересня 2019 року реєстраційні органи РФ внесли відповідне рішення у Єдиний державний реєстр юридичних осіб РФ.

У коментарі ZAXID.NET Юліан Чаплінський підтвердив, що фірма ТОВ «Авеста-Юг» справді належала йому. Водночас колишній головний архітектор Львова розповів, що від часу анексії Криму Росією та початку російсько-української війни у 2014 році припинив усі проекти у РФ.

«У 2008 році в Україні тривав кризовий період. Моя архітектурна фірма шукала виходу на нові ринки. Наприклад, я відкрив фірму з архітектурної графіки в Лондоні. Також ми отримали замовлення на проектування кількох об'єктів у Краснодарі та Анапі. Йшлося про ресторани та відпочинкові будинки. За 400 доларів я придбав неактивну фірму, щоб отримати офіційний розрахунок за нашу роботу в Росії. Це планувалося як тимчасовий проект. За законом, керівником цієї фірми міг бути лише громадянин Росії. З початком Революції Гідності наші ділові стосунки зійшли нанівець. Ми згорнули діяльність в Росії і від початку 2014 року фірма фактично не працювала», – розповів ZAXID.NET Юліан Чаплінський.

Він також додав, що гендиректор ТОВ «Авеста-Юг» Олександр Кузнєцов не повернув частину зароблених компанією грошей і перестав відповідати на дзвінки. Згідно з випискою з російського бізнес-реєстру Rusprofile, у 2014 році «Авеста-Юг» задекларувала збитки на 225 тис. рублів, у 2013 році – збитки на 121 тис. рублів, а у 2016 році – збитки на 130 тис. рублів. У 2017-2019 роках фірма не подавала даних про діяльність.