1 0 310aea6 poroshenko larin 1680 1024x572Печерський районний суд Києва за клопотанням Державного бюро розслідувань заарештував нерухоме майно та корпоративні права заводу "Кузня на Рибальському".

Арешт активів відбувся в рамках кримінального провадження про легалізацію та відмивання злочинних доходів і несплату податків.

Відповідну інформацію підтвердив речник ДБР Максим Білоусенко "Українській правді", пише Канал 24.

Спершу про арешт повідомив колишній заступник глави Адміністрації Президента України часів Януковича Андрій Портнов. У телеграм-каналі він 15 вересня також анонсував такі судові рішення, написавши, що "наступний тижень час присвятити" арешту "активів Порошенка".

Загалом Порошенко фігурує в 12 кримінальних провадженнях. У всіх справах він проходить як свідок, підозр йому не вручали.

Справу відкрили після заяви Андрія Портнова. За версією одіозного Портнова, Порошенко розкрадав бюджетні кошти через "Кузню", а потім відмив незаконні доходи, провівши продаж заводу через офшори.

Із 2016 року Кабмін дозволив заводу експортувати військові товари. Це допомогло підприємству, яке щорічно несло багатомільйонні збитки, збільшити кількість замовлень.

У 2018 стало відомо, що акції заводу придбала офшорна компанія Тігіпка. А журналісти Bihus.Info з'ясували, що перед продажем з "Кузні на Рибальському" вивели понад 60 тисяч квадратних метрів нерухомості.

У 2017 року навколо "Кузні на Рибальському" розгорівся скандал. За даними НАБУ, прикордонники придбали на заводі бойові модулі втричі дорожче, ніж планували: за 60 мільйонів гривень – 4 БТР. Це при тому, що за ці гроші планували придбати 12 бойових модулів, тобто кулеметів.

З початком війни на Донбасі у 2014 році завод почав брати участь у багатомільярдних військових держзамовленнях, хоча до цього займався лише цивільними проектами.