1 0 00wgL6HzE.r575x340До цін на овочі «борщового набору» сьогодні прикута увага бізнесменів і населення України. Сезон заготівлі по цибулі та картоплі у самому розпалі, а вже за кілька тижнів господарства запропонують ринку пізні сорти капусти, моркви та буряку.

Фахівці департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» вирішили порівняти ціни попередніх 2-х років із поточним сезоном на майданчику ринку.

Безумовним лідером за рівнем поточних цін лишається картопля, яка ще два роки тому впевнено трималась в статусі найдешевшої позиції серед овочевих складових українського «борщу».

1 0 45 4jf1 00

Ціни на капусту білоголову теж сьогодні є найвищими за останні 3 сезони. А от морква та цибуля пропонуються помітно дешевше, ніж рік тому, хоча у порівнянні із 2017 роком вартість їх все ж таки зросла.

Буряк залишається найбільш стабільною позицією «борщового» набору.

Загалом на ринку ОРСП «Шувар» у Львові за рік продається понад 95 тис. тонн овочів «борщового набору». Більше третини цього обсягу продається саме в осінній період.

За перші 2 тижні вересня 2019 року на майданчику ОРСП «Шувар» вже було продано близько 5,5 тис. тонн овочів «борщового набору». Найбільші частки в цьому обсязі належать цибулі (2 тис. тонн), та картоплі (1,9 тис. тонн).