150063433-річну породіллю Ксенію П. з Херсона, яка втекла 6 квітня з Львівського обласного перинатального центру, залишивши новонароджену дівчинку, досі не знайшли. Натомість до Львова приїхала її 59-річна мама, яка готова забрати внучку. У службі у справах дітей готують всі документи для передачі немовляти. Про це повідомляє Zaxid.net

Заступник директора з медичної частини Львівського обласного клінічного перинатального центру Олександр Сімкін у четвер, 9 квітня, розповів журналістам, що 33-річна породілля Ксенія П., яка три дні тому втекла у тапочках і халаті з пологового, залишивши дитину, більше туди не поверталася, навіть для того, щоб забрати свої особисті речі. Новонароджена дівчинка здорова, її віддадуть бабусі у Херсон, як тільки будуть готові документи.

Начальник служби у справах дітей Львівської міськради Ростислав Тимків розповів, що 59-річна бабця приїхала з Херсона до Львова, щоб забрати свою внучку з пологового. Вона вже звернулася з відповідною заявою до органу опіки і піклування Сихівського району Львова. Зараз дитині оформляють свідоцтво про народження, після цього їй дадуть дозвіл забрати внучку з пологового. Жодних перешкод чи застережень щодо цього, запевнив Ростислав Тимків, немає.

«У нас є відповідні документи служби у справах дітей міста Херсона. Вони були за адресою майбутнього проживання дитини, є відповідні акти, характеристика на бабусю з місця роботи. Тобто, у нас немає ніяких підстав відмовити їй забрати дитину з пологового будинку», – повідомив Ростислав Тимків.

За даними соціальних служб Херсона, які є у розпорядженні львівської служби у справах дітей, 59-річна жінка проживає у Херсоні у трикімнатній квартирі з іншою донькою (не мамою дитини), де є всі умови для виховання дитини. Також відомо, що вона працює у ясельній групі дитячого садка, де про неї надали позитивну характеристику.

Маму дитини досі розшукує поліція. Відомо, що Ксенія П. не спілкувалася з родичами у Херсоні, а проживала деякий час у Львові. Її рідні навіть не знали, що вона була вагітна.

За попередньою інформацією, у жінки вже є двоє дітей. Родичів жінки встановили через комунікацію львівської поліції з поліцією Херсона.

Ростислав Тимків також повідомив, що львівські соцслужби готові в разі потреби допомогти бабусі з проживанням на деякий час у Львові, якщо виникнуть труднощі з переїздом зі Львова до Херсона.

Нагадаємо, 33-річна Ксенія П., зареєстрована у Херсоні, 5 квітня народила дитину в одному з львівських хостелів, потім була доставлена у Львівський перинатальний центр, де їй надали допомогу. Наступного дня жінка втекла з пологового, залишивши дитину, і де вона перебуває, наразі нічого не відомо.

Жінку з аналогічним прізвищем, маму двох дітей, вже оголошували у розшук влітку 2017 року в Херсоні, про що повідомляли місцеві ЗМІ.