lviv galereja mystectv 5214У Львівській галереї мистецтв завершується звірка фондів. Перевірено уже і кириличні, і латинські фонди. З’ясувалося, що загальна кількість зниклих стародруків зросла до 224 манускриптів. Про це 24 квітня директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк пише zaxid.net.

Нагадаємо, у січні під час інвентаризації фонду кириличних стародруків у Музеї мистецтва давньої української книги, який знаходиться у підпорядкуванні галереї мистецтв, там недорахувались 95 видань та 2 рукописи. Загалом колекція кириличних стародруків налічує близько 600 позицій. Тобто у січні виявили зникнення практично кожної шостої одиниці зберігання.

Пізніше кілька стародруків були знайдені у фондах без інвентарних номерів, їх було ідентифіковано. Проте у ході подальшої звірки загальна кількість зниклих артефактів зросла – загалом зараз у музеї бракує 224 стародруки.

Інвентаризація відбувалась за наказом Тараса Возняка, який очолив Львівську галерею мистецтв у вересні минулого року. Вже тоді йшлося про те, що при перевірці стародруків німецькою, польською та іншими мовами може йтися про масштабніші пропажі.

Керівництво галереї вже зробило подання до СБУ та поліції. «Ми хочемо усе зробити максимально публічним, щоб справу було неможливо зам’яти», - наголосив Тарас Возняк, який вважає, що, можливо, експонати розкрадалися десятиріччями.

Львівська галерея мистецтв – один із найбагатших музеїв України. За офіційною інформацією, її колекція нараховує понад 58 тисяч творів світового та національного мистецтва від найдавніших часів до наших днів. Свою історію галерея веде від 1897 року, коли міський магістрат ухвалив рішення про створення у Львові галереї європейського мистецтва.

Нагадаємо, не усі підтримують думку, що стародруки були вкрадені чи загублені. Хто і чому має іншу думку, читайте на Форпості «Зниклі стародруки: крадіжка століття чи цинічна провокація»

Також раніше ІА Дивись.info повідомляло про те, що частина стародруків знайшлася. Частину зниклих з Львівської галереї мистецтв стародруків виявили на експозиції, ще частину – на експозиція в інших музеях, куди вони були передані тимчасово.