1 0 укп
Фото ілюстративне
Україна не зможе перемогти коронавірус, якщо громадяни і бізнес не виконуватимуть карантинні обмеження, розроблені Кабміном.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" головний санітарний лікар України, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко, коментуючи можливе пом'якшення карантину.

"Є проблема (порушення режиму карантину - ред.), яку треба вирішувати. Якщо ми говорили про пом'якшення карантину - на національному рівні ми не брали "з бухти-барахти". Були дискусії, дискусії з бізнесом, представниками асоціацій, організацій для того, щоб прописувати норми, які реально працюватимуть. Непрописуванння норм призводить до того, що їх порушують, порушення формують негативний імідж і потенційне джерело інфікування", - сказав він.

Ляшко нагадав, що в Україні вже фіксують 900-1000 нових випадків коронавірусу щодня. На його думку, це результат пом'якшення карантину і сприйняття людьми адаптивного карантину як скасування всіх обмежень.

"Коронавірусна хвороба не пішла, вона залишається поруч з нами. Ми подолаємо всі проблеми, якщо будемо працювати як єдине ціле - уряд, місцеве самоврядування, люди, бізнес. В іншому випадку буде бій в односторонньому порядку, він може привести до поразок, які виразяться в колапсі системи охорони здоров'я, летальних випадках, зростанні випадків захворювання", - зазначив заступник голови МОЗ.