1 0 жву
Фото ілюстративне
Головний державний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів заявив про випадки проведення богослужінь священиками, у яких був підтверджений Covid-19.

За інформацією обласного лабораторного центру, недотримання санітарних норм у церквах є однією з причин зростання кількості захворілих на коронавірусну інфекцію. Тому Павлів направив у Львівську ОДА подання, у якому рекомендує проводити богослужіння лише на відкритому повітрі, передає "Zaxid.net".

Головний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів 31 липня направив у ЛОДА подання, в якому надав інформацію щодо захворюваності на Covid-19 серед священиків та прихожан. В опублікованому "Високим замком" документі йдеться про те, що одним із джерел інфікування коронавірусом може бути перебування людей у церквах під час богослужінь. Напередодні про церкви, як головне джерело інфікування на заході України, особливо у селах, заявляв міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Зокрема, за даними лабораторного центру, випадки Covid-19 серед священиків реєструються практично у всіх районах Львівщини. У Жовківському районі, наприклад, захворіло 5 священиків, після чого коронавісну інфекцію виявили у 35 контактних осіб. У Яворівському районі захворіло 6 священиків з різних населених пунктів і, як наслідок, згодом захворіли три контактні особи.

Окрім того, спалахи коронавірусу фіксували у монастирях в Крехові та в Уневі. Щодо випадку в Унівському монастирі триває епідеміологічне розслідування.

"Регулярне проведення богослужінь, святкування храмових свят з виїздом представників релігійних громад за місцем святкування при недотриманні санітарно-протиепідеміологічних вимог може бути причиною подальшого зростання кількості захворілих на Covid-19", – йдеться у поданні Романа Павліва.

Відтак Роман Павлів просить ЛОДА обмежити проведення релігійних заходів. Зокрема, він пропонує проводити богослужіння лише на відкритому повітрі з дотриманням 1,5-метрової дистанції та зобов’язати усіх учасників процесу одягати маски. Також Павлів пропонує на час епідемії причащати вірян з одноразових ложечок.

У поданні Романа Павліва також йдеться про те, що участь у богослужіннях не мають брати священики з ознаками Covid-19 чи іншого респіраторного захворювання. У коментарі Роман Павлів уточнив, що в області були зафіксовані випадки, коли священики з підтвердженим діагнозом Covid-19 продовжували приходити у церкву і проводити богослужіння.

Щоб уникнути у подальшому таких випадків, лабораторний центр просить Львівську ОДА звернутися до владик та прийняти рішення щодо ситуації із церквами в області на засіданні обласної комісії ТЕБ і НС.

1 0 док1

1 0 док2