koronavirus karantyn vulytsya maska na lytsiВпродовж суботи та неділі, 14-15 листопада, у міській раді працював юридичний департамент та Центр підтримки підприємців, адже Львівська мерія пообіцяла юридичну підтримку тим, кому не даватимуть працювати під час «карантинних вихідних».

 

Загалом на гарячу лінію надійшло 700 телефонних звернень, а 80 разів юристам доводилося виїжджати та залагоджувати конфлікти, які виникали між підприємцями та поліцейськими, повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

«Прем'єр-міністр на завтра скликає нараду з мерами щодо, так званого, карантину «вихідного дня». Маю надію, що нас таки почули.

Це були непрості два дні у Львові. Робота була у всіх: підприємців, поліції і юристів нашого Центру підтримки підприємництва.

700 дзвінків, 80 виїздів, робота з протоколами на підприємців, які ми будемо оскаржувати в судах. Юристи в нас хороші.

Ще раз хочу наголосити, ми не проти заходів запобігання поширення епідемії. Їх потрібно розробляти і впроваджувати разом. Ми проти необдуманих, абсурдних і, головне, недієвих рішень", — вчора зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Переважно були звернення від підприємців щодо того, чи можуть вони працювати, і якщо так, то на основі яких правових документів. Також звернення стосувалися консультацій з юристами як поводитися, коли приходить поліція з перевіркою, або ж називали конкретні ситуації, які вже виникали.

Нагадаємо, у неділю та суботу з 08.00 год ранку в мерії працювали фахівці, які консультували підприємців щодо роботи в умовах карантину та виконання рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про оголошення робочих днів. Відтак, «Гаряча лінія міста» за номером 15−80 приймала дзвінки, а працівники юридичного департаменту та департаменту економічного розвитку надавали консультації. Також в мерії створені окремі мобільні бригади, які оперативно виїжджали на виклики підприємців.

У п’ятницю, 13 листопада, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення, яким визнав суботи та неділі до кінця листопада робочими днями, за умови дотримання протиепідемічних заходів. Як акцентував міський голова Львова Андрій Садовий, рішення уряду про локдаун вихідного дня наносить велику шкоду малому та середньому бізнесу, закладам культури та спорту, — лише впродовж 14 та 15 листопада вони могли б недоотримати близько 50 млн грн. За його словами, прийняте рішення уряду про забору працювати у суботу та неділю стосується життя й безпеки 50 тисяч родин у Львові.