Керівник управління комунальної власності департаменту економічної політики у Львівській міськраді Інна Свистун опиралась створенню тимчасової контрольної комісії для перевірки діяльності управління комунальної власності через «упереджене ставлення депутатів».
У зауваженнях до ухвали про створення відповідної комісії, яку підтримав 51 міський обранець, йдеться, що ухвала передбачає звіт та пропозиції щодо покращення роботи управління, які уже говорять про негативний висновок комісії щодо роботи цього структурного підрозділу.
За доводами Інни Свистун, інвентаризація нежитлових приміщень належить до компетенції балансоутримувачів, які у свою чергу зобов’язані повідомляти управління про вільні приміщення - відповідно на основі цих даних управління виносить питання про належне використання майна.
Також Інна Свистун запевняє, що виконавчими органами ЛМР вживаються всі заходи щодо повернення кожного нежитлового приміщення в комунальну власність, в той час як ініціатори згаданої ухвали намагаються здійснити тільки перевірку управління, що вже говорить про мету перевірки – «тиск на управління», вказує Інна Свистун.
При цьому вона наголошує, що саме управління комунальної власності виявило в листопаді 2016 року незаконне вибуття з комунальної власності майна і звернулось із заявою у відповідні органи. Чиновники, пояснює Свистун, неодноразово повідомляли, що слідство ведеться дуже довго, а слідчі-судді не накладають арешт на ці приміщення. Тільки нещодавно було оголошено підозру особам, які вчинили крадіжки майна. «Відомо, що викрадення майна відбувалось без Управління, а шляхом цинічної та безпрецедентної перереєстрації майна через нотаріусів та реєстраторів», при цьому «депутати не пропонують закликати правоохоронні органи та заслухати їх звіти, а пропонують лише проаналізувати роботу управління, що свідчить про бажання не повернути майно в комунальну власність, а лише вчинити тиск на управління».
Також, на її переконання, створення ще однієї комісії «лише відволікатиме увагу від боротьби з конкретним проблемами, затягуватиме віндикацію та сприятиме подальшому безконтрольному розкраданню майна, перепродажу вже вкрадених об’єктів, що зрештою цілком унеможливить відновлення законності».
У підсумку вона зазначає, що встановлення передумов незаконного відчуження комунального майна – це прерогатива правоохоронних органів, а не будь-яких контрольних комісій.
Відповідні зауваження Інни Свистун опублікував депутат Львівської міськради, керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук.
«Депутати 51 голосом ухвалили створення контрольної комісії для вивчення передумов «афери століття». За неї виступили представники усіх фракцій. Врешті ця ініціатива викликала бурхливі душевні збурення лише в однієї людини – Інна Свистун, керівника УКВ, яка мала б першою вболівати за об’єктивне вивчення справи. Та, замість цього, спочатку вперто не хотіла підписувати проект ухвали. А потім представила ряд «зауважень». Утім це не зауваження начальника управління комунальної власності, яка допустила розкрадання більше 40 об'єктів майна громади Львова на сотні мільйонів гривень – це ШЕДЕВР!
Страх чиновниці перед перевіркою, по-людськи, зрозумілий – у разі виявлення та підтвердження зловживань, звільнення буде – найменшою із бід. Але пані Свистун очолює також фракцію у Львівській облраді. І мала би знати, що створювати такі комісії – право і обов’язок депутатів! Андрій Садовий, після ЦЬОГО ШЕДЕВРУ Ви маєте допомогти Інна Свистун визначитися з кар'єрою в житті... Хоча після таких безпрецедентних втрат майна особливого вибору немає. Думаю, що її кар'єра, як чиновника, після цього просто не можлива.П.С. Цікавить Ваша думка як створення контрольної комісії сприятиме подальшому безконтрольному розкраданню майна, перепродажу вже вкрадених об’єктів та цілком унеможливить відновлення законності?», - написав він на своїй сторінці у Фейсбук.
Як повідомляв Форпост, активісти у Львові організували акцію протесту проти розкрадання комунального майна. Представники низки ГО вимагали усунення від посади Інни Свистун.
Як заявила у коментарі Форпосту львівська активістка Олеся Дацко, Львову потрібен прозорий публічний реєстр комунального майна, без нього на ринку нерухомості продовжуватиметься дерибан, приміщення продаватимуться за безцінь, комунальне майно буде дивними способами відчужуватись, а будинки та об’єкти доводитимуться до аварійного стану, щоби на їхньому місті виростали нові забудови.