546576В ефірі телеканалу НАШ Євген Червоненко прокоментував ситуацію з вшанування СС "Галичини" у Львові.

"Що ось це таке? Це постріл мені в серце. Це постріл всім українцям в серце. Вони кому присягають? Україні чи Гітлеру? Чому? Якщо ми йдемо в Європу і НАТО? Там написано, що в Німеччині кримінальне покарання за рекламу того, що робить Козицький. Величезне. А ми робимо. Перед ким? Це що, комплекс неповноцінності? Або від бідності? Якщо немає закону тоді потрібен нацизм. Ви розумієте, що ображаєте свій народ?", - зазначив Червоненко.

Євген Червоненко - український політик єврейського походження. У Львові Євген Червоненко має свій бізнес - це компанія "Орлан Транс". 

Також зі Львовом ненависника вояків дивізії Галичина пов’язує біографія.

Дружина Євгена Червоненка — Маргарита — закінчила Львівський університет за спеціальністю економіка планування народного господарства

У травні 1987 — травні 1988 року — старший інструктор-методист з автоспорту Львівського обласного спортивно-технічного клубу ДТСААФ. У червні 1988 — січні 1989 року — інженер бюро технічного контролю Львівського обласного виробничого об'єднання «Львівавтотехобслуговування».

У січні 1989 — квітні 1990 року — керівник спортивно-рекламного відділу кооперативу «Імпульс» у місті Львові. У квітні 1990 — березні 1991 року — спеціаліст з реклами прикладних видів спорту Науково-виробничого центру спільного радянсько-австрійського підприємства «Текоп». У квітні — травні 1991 року — начальник госпрозрахункового транспортного підрозділу Міжрегіонального творчого промислового об'єднання «Галичина» у Львові.

У травні 1991 — лютому 1993 року — директор Малого рекламно-виробничого підприємства «Транс-Ралі» у Львові.

У лютому 1993 — червні 1997 року — президент Спільного українсько-польського підприємства «Львів Ван Пур» (з 1994 року — голова правління СП «Рогань Ван Пур»; з 1995 року — президент Промислової групи «Україна Ван Пур»)

Нагадаємо, як пише УНІАН, у травні 2020 року колишній голова Інституту пам'яті Володимир В'ятрович поскандалив в прямому ефірі з екс-міністром транспорту Євгеном Червоненком. Інцидент стався на каналі "Україна 24" у програмі "Час Голованова". Річ у тому, що сторони не зійшлися в оцінці діяльності дивізії СС, символіку якої суд Києва днями визнав незаконною.

"Я живу в одній країні з нікчемою. Ти використана часом промокашка", - сказав Червоненко.

На що В'ятрович йому відповів, що він може сміливо їхати з країни.

"Порожнеча пустот. Я б тобою машину мити не став. Закрий там рот і сиди", - продовжував образи Червоненко.

Володимир В'ятрович зажадав у телеканалу не давати слова людині, "яка позбавлена правил поведінки і пристойності".

Після В'ятрович продовжив переконувати в тому, що в Україні невірно трактують рішення суду.

"Ніде в цьому листі не сказано, що символіка Ваффен СС дивізії Галичина є нацистською. У цьому листі зазначено щодо протиправних, на думку суду, діях Інституту національної пам'яті, що надав відповідь заявнику. Все, крапка. Суд заборонив Інституту національної пам'яті давати оцінки, але суд не дав своєї оцінки. Ніде в рішенні суду немає оцінки того, що символіка Ваффен СС дивізії "Галичина" є нацистською", – сказав депутат.

У 2015 році Євген Червоненко “засвітився” зі скандалом з приводу готелю “Панська гора”, що у селищі Сокільниках поблизу Львова. На своїй сторінці у соцмережах екс-міністр залишив обурливий пост з приводу того, що готель відмовляється обслуговувати громадян Росії.

«Поїхав на відпочинок з родиною. Їхали через Львів. На рецепції львівського готелю побачив таке оголошення, - пише Червоненко. - Чесно кажучи, воно мене шокувало і роздратувало. Може, хтось і схвалює такий підхід, особисто я — ні. Ми у Європу хочемо? Хочемо безвізовий режим із ЄС? Так давайте поводитися по-європейськи. Від України сьогодні багато хто у світі стомився. Може, і нас за такою логікою, не треба гостити в європейських готелях? А куди діватися тисячам українців у Росії? Може, їх також виселити з квартир і готелів? Хіба усі громадяни Росії винні у тому, що відбувається на Донбасі? Хіба їх усіх можна звинуватити у тому, що у нас відібрали Крим? Виникає запитання: а навіщо ви його віддали без єдиного пострілу? Українці завжди були дуже толерантними. Так давайте такими і залишатися. Європа повинна починатися у кожному з нас».

Скандальний допис Червоненка викликав у соцмережах “кілометри” обговорень. Обурювалися як патріоти України, так і “ватники”. Хоча більшість осуджує позицію Червоненка. Як розповів “ВЗ” управляючий готелю “Панська гора” Василь Коваль, табличка стоїть на рецепції готелю уже два роки, одразу після того, як Росія анексувала Крим. Досі скандалів із росіянами тут не було, хоча за ці два роки були випадки, що у “Панській горі” хотіли поселятися громадяни Російської Федерації. Але їм спокійно пояснювали позицію керівництва, і вони без проблем поселялися в інших готелях. “Ми навіть готові заплатити штраф, але від своєї позиції не відступимо”, - каже адміністратор.

Пан Василь розповідає, що під час поселення Євген Червоненко був напідпитку і скандалив. Казав, зокрема, що “найме підривників і підірве готель, а також найме снайперів, і вони будуть розстрілювати персонал готелю. А ще скаже Вові Морді, щоб він розібрався із власником готелю”. Це був фактично монолог Червоненка, бо персонал не вступав із ним у суперечки. Незважаючи на таке обурення, пан Червоненко таки поселився у готелі і жив там без проблем.

Тим часом російські туристи ще до антиукраїнської агресії і введення санкцій так допекли Європі своїм хамством і пиятикою, що подібні таблички із забороною їм поселятися з’явилися у готелях по всьому світу. Зокрема у Чехії, Польщі, Іспанії та інших країнах. А останнім часом ця тенденція лише посилилася. Торік власник чотиризіркового готелю «Бріоні» в Остраві (Чехія) Томаш Крчмарж заборонив перебування російських туристів у готелі — таким чином він висловив своє ставлення до анексії Криму Росією. При вході в готель з’явилося оголошення, яким адміністрація попередила, що не приймає росіян у зв’язку з анексією Криму. Виняток зробили лише для тих росіян, які засуджують політику Москви. Змінити свою думку власника готелю не примусив навіть штраф у $2270, який наклав на нього представник Чеської торговельної інспекції буцімто через дискримінацію за ознакою громадянства.

Подібну позицію ще торік висловив ще один український готель - «Клуб рН» у Трускавці. На вхідних дверях там вивісили оголошення «Окупантів не приймаємо». Ініціатором став власник відпочинкового закладу, активіст Майдану Сергій Розора. Він зазначив, що вже мав декілька неприємних розмов з колишніми клієнтами з Росії, які підтримують окупацію України. «Розумію, що цей крок призведе до зменшення виручки. Але ми від усіх вимагаємо санкцій, а наші люди спокійно їдуть в Росію на роботу.