Міністерство охорони здоров’я ініціює посилення відповідальності за купівлю-продаж фальшивих довідок про вакцинацію. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич, передає Уніан.
"Міністерство охорони здоров’я ініціювало посилення кримінальної відповідальності для тих людей, які вчиняють неправомірні дії стосовно підробки документів про профілактичні щеплення. Наразі законопроект пройшов схвалення урядом і переданий до парламенту. Завтра має відбутися засідання профільного комітету ВР о 15:00", – розповіла вона.
За її словами, передбачається три види відповідальності:
- за використання фальшивої довідки про вакцинацію (штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі);
- покарання медичного працівника, який вніс неправдиві відомості про вакцинацію (штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років позбавлення волі та позбавлення права обіймати посаду);
- за виготовлення та продаж підроблених COVID сертифікатів (штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років).
Як повідомляв УНІАН, в Україні суд виніс перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів.
За інформацією Національної поліції, лікар отримав штраф 34 тис. грн і його позбавили права діяльності за фахом на один рік.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що МОЗ продовжує співпрацювати з поліцією і сприятиме слідству, щоби покарати тих, хто підробляє документи про вакцинацію від COVID-19.
У відомстві нагадали, що минулого тижня було направлено подання до власників закладів охорони здоров’я із вимогами відсторонити керівництво 15 лікарень, лікарі яких підробляли COVID-сертифікати про вакцинацію.