В Україні 2022 року збільшився податок на квартиру. Якщо раніше доводилося платити за кожен квадратний метр, що перевищує норму, 70,8 грн, то зараз – 90 грн. Отже, за квартиру площею 100 квадратів доведеться віддати 3600 грн.
Про це йдеться у 266-й статті Податкового кодексу, пише Сегодня.
Українцям доведеться платити не за всю площу житла, а лише за ту, що перевищує 60 квадратів для квартири та 120 квадратів для будинку.
Розмір податку становить до 1,5% мінімалки, але місцева влада може зменшити норму. Зібрані кошти від податку на квартиру потрапляють до місцевого бюджету і влада може змінювати його відсоток. У деяких регіонах, наприклад, податок із квадрата збільшили до 1%, а норму до 80 квадратних метрів. Але, згідно із законом, влада не може збільшувати податкове навантаження – лише зменшувати.
"За наявності у власності платника податків об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної або юридичної особи-платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 000 гривень на рік", – йдеться у Податковому кодексі.
Власникам квартири площею 310 квадратних метрів доведеться сплатити зайве 250 квадратів – 17,7 тис. грн. Додатково треба буде внести до бюджету ще 25 тисяч гривень.
Квитанції про оплату прийдуть до 1 липня. Примітно, що 2022 року потрібно буде заплатити за 2021 рік. Українець повинен сплатити податок протягом 60 днів.
Які приватні будинки в Україні різко подорожчали
За останні три місяці вартість приватних будинків у передмісті Києва, Харкова, Одеси, Дніпра та Львова зросла на 3-5%. Найбільше подорожчання спостерігалося у сегменті будинків площею до 150 м², що розташовані на відстані до 20 км від міста.
"За останні три місяці на ринку приватних садиб спостерігається уповільнення темпів зростання їхньої вартості. На цей момент попит на приватні будинки реалізований майже на 90%", – розповів президент АСНУ Юрій Піта.
За його словами, з другої половини 2021 року помітна ще одна важлива тенденція: попит на приватні будинки поступово скорочується.Так, з липня до вересня кількість потенційних покупців зменшилася на 10%.