1 9865986Він також є обвинуваченим в іншій справі – щодо земель лісового фонду в Брюховичах.

Про це пишуть “Наші гроші. Львів”.

19 січня Львівська обласна прокуратура повідомила, що виявила незаконну реєстрацію права власності на приміщення у центрі Львова вартістю понад 150 млн грн.

“Внаслідок цього з державної власності вибув адміністративний будинок загальною площею майже 4 000 кв. м у центрі Львова. Його ринкова вартість становить 153 млн грн”, – йдеться в офіційному повідомленні.

Мова йде Будинок профспілок на проспекті Шевченка у Львові. У незаконній реєстрації підозрюється вже колишній 46-річний реєстратор, якому повідомили про підозру у зловживанні повноваженнями (ч. 3 ст. 365-2 КК України) та обрали запобіжний захід – тримання під вартою:

“За даними слідства, підозрюваний, перебуваючи на посаді державного реєстратора, за відсутності рішення органу влади про передачу майна у приватну власність та інших документів, які підтвердили б таку передачу, незаконно вніс до Державного реєстру прав зміни щодо права власності на об’єкти нерухомого майна”.

Як стало відомо “Наші гроші. Львів”, підозрюваним є Михайло Живко. Він також є обвинуваченим в іншій справі – щодо земель лісового фонду в Брюховичах. Ще раніше його виправдали у справі незаконної реєстрації земельної ділянки на вул. Липинського у Львові.

1 098765

Згідно з реєстром нерухомості, ще у 2020 році Живко вніс запис до реєстру, що 3836,3 кв. м будівлі на проспекті Шевченка, 7 є у приватній власності Об’єднання профспілок Львівщини. Підставою для такої реєстрації вказав рішення виконавчого комітету місцевої Ради депутатів, датований 24 лютого 1949 року.

У коментарі «Наші гроші. Львів» голова Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько повідомив, що тим рішенням 1949 року будівля була передана їм на баланс. Потім сесія обласної ради другого скликання виключила будівлю з переліку обласної комунальної власності, а далі вони виготовили реєстраційне посвідчення на майно. Запис 2020 року був мотивований змінами у законодавстві, пояснює він.

1 87547898393

“Сьогодні в суді на майно наклали арешт. Суддя переконана, що передати на баланс – то не передати у приватну власність. Але яка приватна власність була у 1949 році? Ми будемо оскаржувати це рішення. Я вважаю це рейдерським захоплення профспілкового майна. Ми всі ці роки доглядали за будівлею, відремонтували фасад, офіційно здавали приміщення в оренду. Тільки за останній час вклали 7 млн грн. А тепер хтось зацікавився цим будинком”, – вважає Роман Дацько.

У Львівській обласній прокуратурі відмовились від коментарів, оскільки триває досудове розслідування.