7382Монолітне будівництво — це дивовижна технологія, що полягає у спорудженні будівель з бетону й арматури, її результатом є безшовна монолітна залізобетонна конструкція. У процесі будівельники заливають бетон поверх за поверхом, уникаючи будь-яких швів і стиків. Традиційне монолітне будівництво не схоже на інші звичні методи спорудження будівель.

Процес будівництва монолітного будинку передбачає такі етапи:

 • Заливання фундаменту. Починаючи з фундаменту, будівельники заливають розчин, залишаючи виносні кінці арматури, що слугуватимуть для подальшого з'єднання зі стінами.
 • Створення арматурної сітки. Для опорних конструкцій першого поверху в'яжуть арматурну сітку та прив'язують її до кінців металу, що виступають із фундаменту.
 • Зведення опалубки. Опалубка може бути розбірною або нерозбірною. Її створюють навколо будинку та використовують як форму для заливання бетону.
 • Заливання бетону. Розчин заливають в опалубку та дають йому затвердіти. Цей процес повторюють для кожного поверху будівлі.
 • Оздоблення бетонних поверхонь. Після застигання бетону поверхні доводять до гладкого стану шляхом шліфування.

Такий послідовний процес забезпечує створення монолітної будівлі з безшовними стінами, монолітним перекриттям і високою міцністю, що робить її ідеальною для будівництва надійного житла навіть у регіонах сейсмічної активності.

Переваги та недоліки використання монолітного-каркасного будівництва

Монолітне будівництво — це сучасний інженерний підхід до створення будівель, що має свої суттєві переваги й потенційні обмеження. Далі розглянемо докладно кожен аспект цих переваг і недоліків, щоб скласти повну картину процесу монолітного будівництва та його можливостей.

Каркасні будинки: технологія спорудження й етапи будівництва

Монолітне будівництво базується на технології, що налічує три основні фази: армування, зведення опалубки, приготування й укладання бетону. Однак перед цими основними етапами проєкт будівництва проходить кілька важливих попередніх кроків:

 • Складання проєкту. Першим кроком є створення детального проєкту будівництва, включно з архітектурним дизайном, інженерними комунікаціями та іншими технічними аспектами.
 • Підготовка майданчика. Будівництво починається з відбору та підготовки будівельної ділянки, що передбачає видалення рослинності, рівняння ґрунту та зведення фундаменту для майбутньої споруди.
 • Зведення фундаменту. Фундамент є основою будинку та забезпечує його стійкість. На цьому етапі будується фундаментна плита або інші типи фундаментів, що підтримують майбутню структуру.

Після виконання цих основних кроків будівельники переходять до подальших важливих етапів:

 • Армування. Наступним важливим етапом є армування, під час якого в монолітні конструкції вбудовують арматурні каркаси зі сталевих стержнів чи сітки. Це забезпечує міцність і стійкість майбутньої будівлі.
 • Зведення опалубки. Опалубка — це система, що створює форму майбутніх стін і стель будинку. Її зводять із застосуванням спеціальних матеріалів, таких як дерево або метал, і вона визначає зовнішній вигляд та розміри будівлі.
 • Приготування й укладання бетону. Бетон, що використовується для монолітного будівництва, готується та заливається в опалубку. Цей процес потребує точності й уважності до деталей, оскільки якість бетону та його розподіл в опалубці впливають на міцність і якість будівлі.
 • Затвердіння бетону. Після залиття відбувається затвердіння бетону, що може тривати кілька тижнів. Важливо контролювати цей процес, щоб забезпечити належну міцність конструкцій.
 • Внутрішні та фінішні роботи. Після затвердіння бетону розпочинаються внутрішні роботи, зокрема встановлення систем комунікацій, внутрішніх перегородок, оздоблення стін і стелі. Фінішні роботи передбачають встановлення вікон, дверей і декоративного оздоблення.
 • Здача в експлуатацію. Після завершення всіх будівельних та оздоблювальних робіт будинок готовий до здачі в експлуатацію та заселення.

Переваги монолітного будівництва

Монолітна технологія має численні переваги, що роблять її привабливим варіантом для будівництва сучасних об'єктів. Розгляньмо основні переваги монолітного будівництва.

0213

Унікальний архітектурний дизайн

Однією з основних переваг монолітного будівництва є його архітектурна гнучкість. Цей метод дає можливість реалізовувати найсміливіші архітектурні концепції та створювати унікальні будівлі. Будівельники можуть експериментувати з формою та розміром споруди, виходячи за межі стандартних дизайнерських рішень. Це особливо цінно для проєктів, що ставлять перед собою завдання вражати своєю архітектурною оригінальністю.  

Визначальною перевагою монолітного будівництва є можливість втілювати сучасні архітектурні концепції та легко вписувати будівлі в наявний ландшафт. Монолітні структури дають змогу створювати рівні поверхні стелі без швів, що готові для оздоблення й дизайну, а відсутність громіздких опорних стін створює нові можливості для планування квартир та інших об'єктів.

Велика поверховість

Однією з вагомих переваг монолітного будівництва є можливість створювати будівлі з великою кількістю поверхів. Це робить монолітні споруди особливо привабливими для місць з обмеженою площею для забудови та для тих випадків, коли потрібно максимально використовувати наявну землю.

Чудова теплоізоляція

Ще однією значущою перевагою монолітного будівництва є висока теплоізоляція. Теплоізоляція відіграє важливу роль у забезпеченні комфортної температури в приміщеннях і зниженні енерговитрат на опалення та кондиціонування повітря. Ось основні аспекти, що роблять теплоізоляцію монолітних будинків настільки ефективною:

 1. Товщина стін. Монолітні стіни мають значну товщину, що забезпечує відмінну теплоізоляцію. Це допомагає зберігати тепло в приміщеннях взимку і прохолоду влітку.
 2. Масивність структури. Масивність монолітних структур сприяє поглинанню тепла та його збереженню, унеможливлюючи значну тепловтрату через стіни.
 3. Без швів і тріщин. У монолітних будинках відсутні шви й тріщини, що можуть створити "мости" теплопередачі. Це покращує теплоізоляцію та знижує ризик втрати тепла.
 4. Додаткові ізоляційні шари. Під час будівництва монолітних стін для підвищення теплоізоляції можуть використовуватися додаткові ізоляційні матеріали, такі як пінополістирол.

Швидкий процес будівництва

Монолітне будівництво вирізняється надзвичайно швидким темпом, що робить його одним із найефективніших методів спорудження будівель. Швидкість цього процесу має безліч переваг:

 1. Економія часу. Використання монолітного будівництва сприяє суттєвому зменшенню часу, необхідного для завершення будівельного проєкту. Опалубка й бетонні роботи відбуваються паралельно, що значно скорочує строки будівництва, порівняно з іншими технологіями.
 2. Мінімізація витрат. Швидкий темп будівництва допомагає зменшити витрати на оплату праці, оренду обладнання та інші операційні витрати. Це знижує загальну вартість проєкту та робить його більш конкурентоспроможним на ринку нерухомості.
 3. Запуск нових проєктів. Швидкий темп будівництва дає забудовникам можливість швидше перейти до нових проєктів, збільшуючи їхню продуктивність і ефективність. Це розвиває будівельну галузь і дає змогу реалізовувати більше проєктів за короткий час.

Усі ці переваги роблять монолітне будівництво привабливим вибором для тих, хто шукає сучасні та надійні будівельні рішення.

Мінуси монолітно-каркасної технології будівництва

Попри численні переваги монолітного будівництва, воно також має деякі недоліки й обмеження, що можуть впливати на вибір цієї технології. У цьому розділі ми розглянемо питання вартості, звукоізоляції та якості будівництва, щоб створити повну картину переваг і недоліків монолітних будинків.

Висока вартість

Одним із головних недоліків монолітного будівництва є висока вартість. Відповідно до цієї технології, потрібне використання спеціалізованого обладнання, що може бути дорогим у покупці й утриманні. Крім того, витрати на якісні будівельні матеріали та найм висококваліфікованої робочої сили також можуть підвищувати загальну вартість проєкту. Тому нерухомість, зведена методом монолітного будівництва, часто має вищу ціну на ринку, порівняно з будівлями, спорудженими за іншими технологіями.

Погана звукоізоляція

Ще одним недоліком монолітного будівництва є висока прохідність звуку через стіни й покрівлю будинку. Товсті стіни й масивні конструкції, що роблять монолітні будинки міцними, також можуть передавати звукові коливання з одного приміщення до іншого. Тоді це створює проблеми зі звукоізоляцією та призводить до незручностей для мешканців, зокрема в багатоповерхових будинках.

Інколи низька якість конструкції

І хоч у монолітних будинків великий потенціал для якісного будівництва, це не завжди гарантує високу якість — вона може значно варіюватися, залежно від досвіду й компетентності будівельної компанії, яка веде проєкт. В окремих випадках, якщо будівництво належно не контролюють, імовірна поява проблем з якістю конструкцій, що призводить до додаткових витрат на ремонт і модернізацію.

Ці недоліки монолітного будівництва варто враховувати під час планування будівельних проєктів й ухвалення рішення щодо вибору будівельної технології.

Особливості монолітно-каркасних будинків в Україні

Монолітно-каркасні будинки є інноваційним підходом у будівництві, що поєднує переваги монолітного та каркасного будівництва. Вони вирізняються такими особливостями:

 • Міцність і стабільність. Монолітно-каркасна конструкція надає будівлі великої міцності й стабільності. Каркас зі сталевих арматур і бетону робить будинок стійким до сейсмічних та інших навколишніх впливів.
 • Великі вікна та просторість. Беззаперечною перевагою монолітно-каркасних будинків є можливість створити великі вікна та просторі внутрішні приміщення, оскільки стіни не несуть навантаження.
 • Архітектурна свобода. Ця конструкція дає змогу реалізувати найсміливіші архітектурні рішення та дизайнерські ідеї, оскільки не обмежена опорними стінами.
 • Довговічність. Монолітно-каркасні будинки відомі своєю довговічністю та міцністю, що забезпечує тривале служіння та високий ресурс будівлі.

Особливості монолітно-цегляних будинків в Україні

Монолітно-цегляні будинки є класичним варіантом у будівництві та мають свої унікальні особливості:

Естетичний вигляд. Зовнішні стіни з цегли можуть мати естетично привабливий вигляд і створювати образ традиційного будинку.

Гармонія з природою. Цегляні стіни характеризуються високою тепло- та звукоізоляцією, а також добре поєднуються з природними матеріалами й вписуються в природний ландшафт.

Можливість самостійної реконструкції. Цегляні стіни легко модифікуються або перебудовуються, що забезпечує власникам можливість змінювати планування будинку.

Чому варто розглянути монолітні будинки від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Уже протягом 20 років, починаючи з 2003-го, Корпорація Нерухомості РІЕЛ працює на ринку нерухомості України. За перші 10 років роботи ми здобули бездоганну репутацію та стали лідерами у сфері будівництва у Львові. З 2013 року працюємо в Києві, будуючи надійне й сучасне житло для мешканців столиці.

 39232

Ми розуміємо важливість збереження та зростання ваших інвестицій, тому використовуємо законодавчо закріплені методи інвестування, щоб забезпечити максимальну надійність і дохідність. Наша компанія активно фінансує будівництво монолітно-каркасних об'єктів, завдяки чому маємо можливість пропонувати нашим клієнтам найкращі умови й інвестиційні можливості на ринку нерухомості.  

Важливо також зазначити, що на нашому сайті ви можете ознайомитися з докладними плануваннями наших новобудов і вибрати те, що відповідає вашим потребам та бажанням. Для перегляду доступних планувань квартир перейдіть до відповідного розділу нашого сайту. Ми завжди готові надати вам усю необхідну інформацію та допомогти вибрати ідеальне житло для вас і вашої сім'ї.

Джерело: Корпорація Нерухомості РІЕЛ