323232Чорнове та чистове оздоблення квартири – це важливі етапи в будівництві та ремонті житла. Ці два поняття визначають ступінь готовності приміщення до проживання, рівень комфорту майбутніх мешканців, а також величину витрат, потрібних для того, щоб підготувати квартиру для життя. У статті розглянемо різницю між чорновим і чистовим оздобленням, а також їхні переваги та недоліки.

Популярні види оздоблення квартир в Україні

Вибір оздоблення може значно вплинути на зовнішній вигляд і функціональність приміщення, тому важливо враховувати індивідуальні потреби та бюджет. Розгляньмо докладно чорнове та чистове оздоблення квартир в Україні.

433443

Чорнове оздоблення —  що це та з чого складається

Чорнове оздоблення — це перший етап, коли квартира ще не готова до експлуатації. На цьому етапі виконують базові роботи, необхідні для забезпечення придатності приміщення для життя — укладання стяжки, встановлення вікон і дверей, проведення електричних і сантехнічних комунікацій.

Що належить до чорнового оздоблення

Чорнове оздоблення квартири — це складний процес, що передбачає низку обов'язкових етапів і робіт для забезпечення придатності майбутнього приміщення для комфортного життя. Основною метою чорнового оздоблення є створення функціональної бази для подальших декоративних робіт. Ось перелік елементів і систем, передбачених у чорновому оздобленні квартири:

 1. Склопакети та вхідні двері. Перший етап чорнового оздоблення – встановлення якісних склопакетів для забезпечення теплоізоляції та зменшення шуму. Також встановлюють вхідні двері для безпеки та захисту.
 2. Комунікації всередині квартири – проведення електричних мереж, кабельного телебачення, інтернет-кабелю й інших комунікаційних систем. Це необхідно для подальшого зручного використання технічних пристроїв і забезпечення зв'язку.
 3. Опалювальна система. Чорнове оздоблення передбачає встановлення опалювальної системи, до якої входять радіатори та трубопроводи, щоб забезпечити якісне опалення приміщення та комфортну температуру у квартирі.
 4. Стяжка підлоги та стін. Один із важливих аспектів чорнового оздоблення — створення рівних і міцних поверхонь. Стяжка підлоги вирівнює її та готує для подальшого покриття, такого як плитка або ламінат. Також виконується стяжка стін для полегшення подальшого оздоблення – фарбування чи обклеювання шпалерами.
 5. Інші роботи. До чорнового оздоблення можуть входити інші роботи, такі як монтаж відвідних труб для каналізації, підготовка під точкове освітлення, ізоляція стін та підлоги, якщо це передбачено проєктом.

Переваги чорнового оздоблення

 • Забезпечує базовий рівень комфорту та безпеки в квартирі.
 • Зменшує загальні витрати на будівництво або ремонт, оскільки частину робіт можна виконати самостійно чи залучити майстрів без спеціалізованих навичок.

Недоліки чорнового оздоблення

 • На цьому етапі квартира залишається непридатною для проживання, що означає додаткові витрати на оренду житла або тимчасове переселення.
 • Необхідно додатково витратити час і кошти на чистове оздоблення, щоб зробити квартиру придатною для життя.

94043

Чистове оздоблення — що це та як його зробити  

Чистове оздоблення — це фінальний етап оздоблення квартири, коли всі роботи згідно з планом завершені й приміщення готове для проживання. Цей етап передбачає декоративні роботи та встановлення всіх необхідних елементів.

Що належить до чистового оздоблення

Чистове оздоблення передбачає:

 1. Підготовлену підлогу для настилу підлогового покриття. Наступний крок — встановлення підлогового покриття. Це може бути ламінат, паркет, плитка або інший матеріал на ваш вибір.
 2. Вирівняні стіни й стелі. Це переважно роботи з штукатуркою, шпаклівкою, грунтовкою, надалі можливе покриття стін паперовими шпалерами або шпалерами під фарбування. На цьому етапі чистового оздоблення створюють рівну та гладку поверхню для подальших декоративних робіт.
 3. Місця для стельових світильників, розеток і вимикачів. У процесі чистового оздоблення виконують підготовчі роботи для встановлення стельових світильників, розеток і вимикачів, зокрема розташування точок підключення та необхідних отворів у стелях і стінах.
 4. Базовий набір сантехніки. До чистового оздоблення входить встановлення такої базової сантехніки, як унітаз, змішувач, ванна й умивальники. Це гарантує наявність основних зручностей у ванній кімнаті й туалеті.
 5. Робоча зона в кухні. У кухні виконують оздоблення робочої зони кахлем для зручності та легкості в догляді за цією ділянкою. Також передбачені роботи з оздоблення підлоги й стін у цій зоні.
 6. Міжкімнатні двері. Встановлення міжкімнатних дверей забезпечує ізоляцію між кімнатами й одразу надає завершеності вибраному стилю.

Переваги чистового оздоблення

 • Квартира готова для проживання і вам не потрібно переїжджати в інше житло під час ремонту.
 • Ви можете створити індивідуальний дизайн і зробити квартиру комфортною та затишною.

Недоліки чистового оздоблення

 • Вищі витрати, оскільки чистове оздоблення передбачає декоративні роботи та використання дорогих матеріалів.
 • Потребує більше часу для завершення всіх робіт.

Чистове оздоблення в новобудові — який це має вигляд і як приймати квартиру

Приймання квартири в новобудові з оздобленням — важливий етап, що передбачає перевірку якості робіт та дотримання умов договору. Для забезпечення комфорту й безпеки у вашому новому житлі слід дотримуватися такого алгоритму дій під час приймання квартири:

 1. Стіни та підлога. Перевірте стіни й підлогу на рівність і міцність. Виміряйте підлогу, щоб переконатися, що відсутні перепади висот. Також перевірте, чи кути стін мають 90 градусів.
 2. Вікна та двері. Переконайтеся, що встановлені вікна й двері відповідають характеристикам, зазначеним у договорі. Перевірте комплектацію конструкцій, як вони відчиняються та зачиняються, а також щільність прилягання. Зверніть увагу на замки — вони повинні працювати без дефектів.
 3. Вентиляція. Випробуйте вентиляційну систему, якщо вона є. Піднесіть запалений сірник до отвору для витяжки — полум'я має тягнутися всередину або навіть згаснути. Можна також використовувати аркуш паперу — під впливом тяги він повинен прилипнути.
 4. Комунікації. Якщо у вашій квартирі вже встановлені вимикачі та розетки, протестуйте їх, переконайтеся, що вони працюють належним чином. Огляньте труби, які встановив забудовник у системі водопостачання — їх видно частково, але це важливо для подальшого функціонування системи.

Пам'ятайте, що приймання квартири — це ваше право та відповідальність, і ви можете законно вимагати від забудовника виправлення будь-яких недоліків, якщо такі знайдуться. Запишіть усі виявлені проблеми та дефекти, скориставшись актом приймання-передачі, щоб мати докази в разі потреби.

Як відбувається приймання квартири з оздобленням

Приймання квартири передбачає такі етапи:

 1. Огляд приміщення. Ретельно огляньте всі кімнати, переконайтеся, що всі роботи виконані якісно та згідно з договором.
 2. Підписання акта приймання-передачі. Разом із представниками забудовника складіть акт, у якому фіксуються всі виявлені недоліки й узгоджені умови їх виправлення.
 3. Перевірка документів. Переконайтеся, що маєте всі необхідні документи: акт приймання-передачі, гарантійні папери на обладнання та матеріали, технічний паспорт на будинок.
 4. Оформлення гарантії. Забезпечте собі гарантію від забудовника на якість виконаних робіт і матеріалів.

За що несе відповідальність забудовник

Забудовник несе відповідальність за якість і вчасне завершення будівництва. Якщо ви виявите недоліки після приймання квартири, забудовник зобов'язаний усунути їх у межах гарантійного обслуговування.

У вас є право вимагати від забудовника виправлення недоліків, а також компенсацію в разі порушення умов гарантії.

Під час приймання квартири в новобудові процедура та документальне оформлення дефектного акта є критичними для захисту ваших прав та інтересів як інвестора. Ось що для цього важливо:

 • Звернення до забудовника. Зазвичай ви можете отримати примірник дефектного акта від забудовника. Важливо звернутися до компанії та запросити акт огляду квартири перед її прийманням.
 • Визначення деталей. Дефектний акт може бути різним за формою, але обов'язково повинен містити такі відомості.
 • Назва об’єкта нерухомості — адреса житла. Акт повинен містити точну адресу вашої квартири.
 • Чому складено акт-огляд квартири перед прийманням. Документ повинен пояснювати, що акт складено для проведення огляду квартири перед її прийманням в експлуатацію.
 • Види робіт, які треба виконати — перелік недоліків. В акті слід докладно описати всі виявлені недоліки та роботи, які необхідно виконати для їх виправлення.
 • Підписи обох сторін — інвестора та забудовника. Документ повинні підписати обидві сторони — ви як інвестор і забудовник, щоб підтвердити вашу згоду на перелік недоліків і робіт.
 • Дефектний акт оформлюють у двох примірниках, із яких один, обов'язково підписаний усіма сторонами, залишається у вас.

Зважаючи на важливість вибору місця для життя й оптимального планування квартири, перейдіть до розділу Квартири у Львові та Києві, щоб ознайомитися з доступними варіантами планувань у наших новобудовах. Ми пропонуємо різні типи квартир, планування та дизайнерські рішення, щоб кожен клієнт міг знайти оптимальний варіант для себе та своєї сім'ї.

Джерело