6736Проаналізувавши звіти шкіл та дитячих навчальних закладів, виявили, що коштами батьків, так званими благодійними внесками, покривається приблизно 1/5 частини видатків на матеріальне забезпечення цих установ. Про це повідомив депутат Ігор Дякович, передає Гал-інфо.

За словами депутата, йдеться про "благодійні внески" на поточні ремонти, закупівлю канцтоварів, миючих засобів, засобів особистої гігієни тощо.

"На сьогодні, згідно з офіційними даними, ця сума становить близько 4 мільйонів гривен", - сказав Ігор Дякович.

Зважаючи на таку практику, яка склалась в закладах освіти Львова, Ігор Дякович вимагає від міської влади збільшити фінансування шкіл і дитсадків, а саме збільшити витрати  на матеріально-технічне забезпечення: на засоби для миття, особистої гігієни та на інші поточні потреби  - на 50 %.

Також він просить невідкладно винести на засідання Львівської міської ради Програму охорони закладів комунальної власності гуманітарного профілю та передбачити повне фінансування цієї програми.

Окрім того, депутат наполягає на тому, що слід збільшити суму на харчування для учнів пільгових категорій, а також учнів 1-4 класів.

Ігор Дякович попросив при формуванні бюджету на 2018 рік максимально врахувати бюджетні запити шкіл, забезпечити їх повне фінансування.

До слова, із зверненням щодо збільшення фінансування закладів освіти 2 жовтня виступила також Батьківська рада Львівщини. Як писав Форпост, йщлося про необхідність збільшити фінансування для:

1) покращення їх матеріально-технічного забезпечення;

2) проведення ремонтних робіт;

3) забезпечення миючими засобами;

4) забезпечення меблями;

5) підручниками, навчальною та методичною літературою;

6) для інших потреб.

Також Батьківська рада Львівщини просила депутатів розглянути питання:

- організації за рахунок міського бюджету охорони комунальних навчальних закладів (в тому числі передбачити відповідну кількість кадрових одиниць в навчальних закладах та "тривожної кнопки");

- розглянути можливість збільшення суми бюджетного харчування для учнів пільговихї категорій та учнів 1-4 класів шкіл Львова;

- недоцільності і непріоритетності фінансування з бюджету приватних установ у сфері освіти.