67 fullУ Львові десять охоронців ресторану «Старгород» вчора, 2 грудня, напали на двох військовослубовців, бо ті попросили адміністрацію закладу припинити грати російську попсу. Про це розповів екс-нардеп від ВО «Свобода» Андрій Міщенко, до якого за допомогою звернулись обурені військовослужбовці, повідомляє «Вголос».

«Воїни українсько-російської війни вчора випадково зустрілись у Львові. Обидва вони не місцеві мешканці, а тому не знаючи міста, щоб відсвяткувати свою зустріч, вони пішли у «Страгород». Там воїни взяли випити пива, загалом поводились спокійно без всяких інцидентів. Але у ресторані почала грати російська пісня. І один з військових, Володимир Гапун , підійшов до адміністратора закладу, культурно його попросив вимкнути російську попсу, мовляв, ми там воюємо за Україну, а ви у Львові, патріотичному місті, таке вмикаєте. Адміністраторка пообіцяла принести військовим «Книгу скарг та пропозицій», проте цього вона так і не зробила, а російська попса продовжувала грати. Тоді військовий підійшов до діджея та каже: «Вибач, але якщо тобі за це платять чи змушують вмикати російські пісні, то давай я тобі заплачу більше, але ти цього не вмикатимеш. Після цього на учасників українсько-російської війни напало десять охоронців «Старгороду». Вони їх скрутили та викликали поліцію», - розказав Андрій Міщенко.

Правоохоронці одягнули на учасників українсько-російської війни наручники та доставили їх у Личаківський райвідділ поліції, проте коли там розібрались із ситуацією, воїнів відпустили.

«У неофіційній розмові з поліцейськими вдалось з’ясувати, що до них зі «Старгороду» щодоби надходить по три-п’ять викликів. Адміністрація ресторану так «реагує» на прохання не вмикати в час війни російськомовну музику. Тобто люди роблять зауваження, у «Старгороді» викликають поліцію, а правоохоронці згодом відпускають людей, бо зрозуміло, що у діях відвідувачів цього закладу немає нічого кримінального», - додав екс-нардеп.

Андрій Міщенко розказав, що його знайомі у правоохоронних органах підтвердили, що подібні інциденти у «Старгороді» відбуваються регулярно.

«Коли до мене, розказавши, що сталось у патріотичному Львові, звернулись ці учасники українсько-російської війни, то так , як я свого часу був членом Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, подзвонив до правоохоронців. У поліції мені сказали, що справді за «Старгородом» прикріплена погана слава. Але їм усе сходить з рук, можливо, у них є великий покровитель», - наголосив екс-нардеп.

За фактом інциденту в «Старгороді», воїни українсько-російської війни звертатимуться до поліції.

«Дуже прикро, бо за випадок, який трапився у цю ніч, ні адміністрація закладу, ні охоронці не нестимуть ніякої кримінальної відповідальності, оскільки там можуть заховати відеозапис з камер, заявивши, що у них взагалі нічого не відбувалось. Але тут радше є склад злочину в політичні площині. А саме – провокування громадського конфлікту і розпалювання ворожнечі та пропаганда російської культури. І якщо зараз власників закладу не притягнути до відповідальності, то я боюсь, що військові просто по-своєму «поговорять» з ними», - сказав Андрій Міщенко.

Нагадаємо, мережа пивних ресторанів «Старгород», окрім Львова, є й у Харкові, Дніпрі, Ризі, Сочі, Санкт-Петербурзі