На закупівлі робіт з «реконструкції будівель по вулиці Коперніка 9» комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення» допустився помилок ще на етапі створення тендерної документації. Про це повідомляє ГО “Центр громадського моніторингу та досліджень”.
Так, тендерна документація замовника взагалі не містила проекту договору, який регламентує роботу з реалізації угоди двох сторін. Тобто, учасники, які брали участь у даній закупівлі не мали змоги ознайомитись з вимогами замовника і, відповідно, не знали на яких умовах відбуватиметься реалізація договору.
Разом із встановленими кваліфікаційними критеріями про наявність матеріально-технічної бази та відповідної кваліфікації працівників, у своїй тендерній документації «Центр репродуктивного здоров’я» зазначив вимогу щодо підтвердження «фінансової спроможності учасника». Зазначимо, що така вимога була обов’язковою відповідно до вимог минулого Закону «Про здійснення державних закупівель» і починаючи з серпня 2016, разом із вступом у дію нового Закону «Про публічні закупівлі», є неактуальною.
Також у своїй тендерній документації замовник не встановив обов’язкових вимог до учасників, які передбачені у статті 17 Закону «Про публічні закупівлі» (ч.1 п. 2,3,5,6,8, ч.2). Завдяки довідкам, які учасники подають відповідно до цієї статті, тендерний комітет має можливість переконатись, що учасник не є банкрутом, посадові особи не притягались до кримінальної відповідальності за порушення в закупівлях та не вчиняли змову на торгах. В свою чергу, відсутність таких вимог може спричинити вибір замовником учасника з поганою репутацією.
Участь у даній закупівлі взяло лише двоє учасників: ТОВ «САНО ПРО» з пропозицією у 2,921 млн грн та ТОВ «Львівська Теплоенергетична Компанія» з пропозицією 2,913 млн грн. Компанії не знижували своєї ціни у ході аукціону, тож за результатами відкритих торгів у серпні 2017 року КЗ «Центр репродуктивного здоров’я» підписав договір з ТОВ «Львівська Теплоенергетична Компанія», яка зобов’язалась здійснити реконструкцію будівлі до грудня 2017 року. Компанія-переможець належить Наталії Іськів (50%), Галині Бойко (40%) та Богдану Монастирському (10 %). А до 2014 року фірма була у власності депутата Львівської облради Богдана Галюка та екс-начальника департаменту ЖКГ Львівської ОДА Ігоря Цейтліна.
Західний офіс Держаудитслужби підтвердив виявлені експертами Центру порушення на даній закупівлі та надіслав листа замовнику щодо вживання заходів по усуненню даних порушень та недопущення їх надалі.